Чи переглядають громадяни записи міських сесій, поцікавились у Ватутіному
Про розвиток громадянського суспільства свідчить наша активність у суспільних справах. Стосується це і Звенигородщини. За довгі роки совка українців привчили не вникати в роботу керівництва. Досі цю поведінку важко викорінити. Люди можуть годинами спілкуватись у фейсбук, скандалити, обговорюючи загальні політичні чи економічні теми, але заглибитись у роботу виконавчих або законодавчих органів, вивчити, що так чи не так у нашому домі, більшість не може. Адже це вимагає трохи часу та певної підготовки.
Чи переглядаєте ви записи сесій міської ради, розміщені на офіційному сайті, поцікавились у Ватутіному на Черкащині через фейсбук-спільноту «Місто змін». Перший день голосування приніс такі результати: 17% (11 голосів) переглядають, 67% (41 голос) – ні, 16% (10 голосів) взагалі про таке не чули. Результат показовий. Людям легше махати шаблюкою в інтернет-мережі після того що сталося, аніж вивчити проблему наперед і спробувати на неї вплинути. Адже кожній сесії передує оголошення зі списком питань, робота над проектами рішень, а це означає, що в цей проміжок громадяни можуть донести до голови та депутатів свою думку. За умови, звісно, що інформаційний відділ в тій чи іншій громаді працює добросовісно й усі проекти, рішення та оголошення публікуються вчасно, що, на жаль, у багатьох випадках далеко не так, і, в першу чергу тому, що в місцевого населення до них нульовий інтерес.
Схоже опитування взагалі неможливе, скажімо, у Катеринополі чи Єрках, оскільки люди тут про відеозаписи сесій взагалі не чули, як і більшість не чули про те, що можуть відвідувати сесії та брати в них участь, відстоювати свої громадянські права та свободи. Тому головною формою апелювання до влади залишаються соцмережі. Але такі звернення не несуть за собою необхідної юридичної сили, переважно розголос та моральний важіль, які не завжди працюють.
Якщо хочемо змінити країну, маємо стати соціально активними: цікавитись життям своїх громад, їх рішеннями та роботою!
Марина КАМІНСЬКА
Читайте також: 7 фактів чому голова Черкаської облради Підгорний підтримує окупанта