Волонтер зі Звенигородки робить каремати для військових

Миколу Дяченка добре знають у волонтерському середовищі Лисянщини та Звенигородщини. Люди довіряють йому й завжди охоче відгукуються на його збори коштів, продуктів чи необхідних речей для передової. По суті, чоловік координує діяльність одного з розгалужень місцевої волонтерської спільноти. Крім того, він завжди прагне робити те, що приноситиме максимальну користь. Тому – на постійному контакті з військовими. Саме від них Дяченко дізнався, що захисники потребують якісних карематів для сидіння. Такі коштують недешево. Інтернет-магазини пропонують їх за ціною від 65 до 580 і навіть 950 (довший) грн. Звісно, ціна переважно відповідає якості, тобто добряче «кусається». Однак волонтер знайшов вихід: взявся сам за виготовлення цих тактичних килимків, придбавши полотно для карематів (ізолон), ремінці та фастекси. В результаті отримав якісний продукт за мінімальною ціною. Собівартість його каремата 62-64 грн. Все з якісних матеріалів. До роботи залучив родину: дружина вирізала килимки, а однорічний малюк їй допомагав. Шили майстрині з ательє «Шпуля» (Лисянка) й Тетяна Осауленко (Звенигородка). Безкоштовно.


– Якісний каремат має бути мінімум 2 см товщиною, темних захисних кольорів (сірий або зелений) та без блискіток. Ми купуємо темно-сіре полотно, стропи шириною 4 см й окремо фастекси. Попит на готову продукцію величезний. Хлопці постійно замовляють: тому 3, тому 10, тому 50. Перша партія була понад 100 штук, вмить розлетілась по різних підрозділах, – розповідає волонтер. До збору коштів на потреби військових долучаються мешканці Звенигородщини, Лисянщини, а також земляки, які перебувають у Португалії, Італії, Польщі.
Крім карематів, Дяченко виготовляє окопні свічки, відійшовши від найпопулярнішої технології з картоном. Замість картону він використовує саморобний гніт (дріт з вертикальним виводом, вигнутий кільцем в основі як підставка, плюс джутовий шпагат). Заливає сумішшю воску й парафіну. За сантиметр до верху робить в бляшанці кілька прорізів для циркуляції повітря. Така свічка в банці з-під горошку горить понад 4 години і, що важливо, – виділяє мінімум диму.
Варто взяти на озброєння, чи не так?

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Підтримка ЗСУ: у громаді на Звенигородщині взялись за сушіння овочів для борщу

Читайте нас також в Telegram!

14.02.2023 09:51
Переглядів: 1156
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.