Мільйон сімей можуть втратити субсидії

В Україні мільйон родин можуть втратити субсидії. Ліквідували комісію, яка мала розглядати звернення тих, хто не відповідає одному з правил, але потребує допомоги.

Мінімальні зарплати за минулий рік виросли на 12%, пенсії в березні були проіндексовані на 11%. А комунальні тарифи за перші 5 місяців зросли на 35%. Попереду ще зростання цін на тепло і гарячу воду. Витрати держави на субсидії повинні були збільшитися. Але їх навпаки урізують, розповів ексміністр соціальної політики Андрій Рева в коментарі OBOZREVATEL.

Минулої осені в бюджет-2021 заклали 36,6 млрд грн на цю програму. Вже 22 січня цього року міністерка соцполітики Марина Лазебна заявляла, що їм не вистачає 10 млрд грн на програму субсидій, і вони зверталися до Мінфіну, щоб збільшити фінансування. Але після цієї заяви програму субсидій позбавили ще 1,4 млрд.

“Оскільки грошей у них не вистачає, вони почали шукати, як урізати витрати. Зокрема, скасували комісії з питань призначення субсидій. Раніше більше ніж 40% субсидій, які виплачувалися, призначалися саме за рішенням цих комісій. Тому, за моїми оцінками, з 3 млн субсидіантів, які були раніше, за бортом системи опинились приблизно мільйон домогосподарств. Ви можете залишитися без субсидії, якщо зробили покупку більш ніж на 50 тисяч гривень, або, наприклад, продали трикімнатну квартиру і купили однокімнатну. В таких випадках раніше субсидія могла бути призначена, якщо комісія вивчить ситуацію в родині і дійде висновку, що субсидія їй потрібна. Тепер же такої можливості немає”, – пояснив Рева.

Кабмін оновив правила призначення субсидій. З 19 травня повернули автоматичне перепризначення субсидій тим сім’ям, щодо яких немає суперечливих майнових моментів. Раніше всіх субсидіантів зобов’язали наново подавати документи.

Тільки 15% домогосподарств потрібно буде оновити документи для отримання субсидії. Усі подані в травні заяви опрацюють з урахуванням оновлених критеріїв

Зміни стосуються найперше майнового стану сім’ї. Не матимуть права на субсидії ті, що мають понад дві квартири чи будинки. Також не отримають субсидії члени сімей, які здійснили впродовж 12 місяців перед зверненням купівлю іноземної валюти одноразово на суму понад 50 тис.ч гривень.

gazeta.ua

21.07.2021 11:30
Переглядів: 503
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.