«Зроблено руками українки»: тальнівчанка робить кашпо та підставки із гіпсу
Тальнівчанка Анна Хмара в своєму житті займалася багатьма справами: було і перукарство, і біжутерія, і робота у міськраді, і навіть поїздка за кордон, у пошуках роботи. Однак її душа завжди прагнула до чогось творчого і неординарного. Кілька місяців тому, жінка побачила в одній із соцмереж відео, яке надихнуло її на заняття, яке вона зараз опановує.
Анна розповідає, що останнім часом не мала постійної роботи, а коли почалася повномасштабна війна, у жінки виникло велике бажання, виробляти щось своє, українське. Тоді й натрапила на відео у ТікТок, де побачила, як сім’я із Києва виготовляє форми для виливання гіпсу. Жінка подумала, а чому вона не може займатися чимось подібним у своєму рідному містечку. Думок було багато, однак вона зупинилася на гіпсових кашпо та підставках. Свою першу роботу, виклавши її в мережу, підписала – «зроблено руками українки».
Перші спроби зробити такий елемент декору, пригадує Анна, були провальними. Як то кажуть, перший млинець нанівець. Тоді в голові у жінки закралася думка, «можливо, це з нею щось не так». Зізнається, думала, що закине цю справу, оскільки переглядала багато відео, де всі з легкістю робили їх, а у неї не виходило: вироби то тріскались, то матеріал швидко застигав і з ним не можливо було працювати. Але методом спроб і помилок, жінка навчилася робити прекрасні речі.
–Зараз я уже розумію, що на всіх тих відеоуроках майстри не хотіли розкривати свого секрету, адже це конкуренція.
І хоча для виготовлення виробів потрібно лише два або три інгредієнти: гіпс, вода, і барвник та головне, ділиться Анна, це пропорція. Поки вона не вивела її для себе, у неї не виходило.
Натепер її кашпо купують люди зі всіх куточків України. Говорить, що для мешканців Тального – це в новинку. Вона навіть пригадує, що коли починала займатися цією справою, то і рідні, і друзі говорили «а що це воно таке?», «а що ж із ним робити?». Анна пояснює, що зараз – це актуальний та модний елемент інтер’єру. Кашпо використовують, як органайзери для прикрас, у них виливають свічки і ставлять квіти. Зараз вона робить різні вироби: і горщики, і підставки, і підсвічники. Анні подобається експериментувати із кольорами, тому вона їх по-різному змішує і в результаті отримує оригінальні рішення: іноді такі, які навіть не зможе відтворити вдруге. Також на фоні подій в Україні, час від часу, їй хочеться створювати вироби в патріотичних кольорах.
Крім створення кашпо із гіпсу, жінка своїми силами опанувала тонкощі ведення соціальних мереж, там вона ділиться і робочими моментами, і виставляє готові вироби. Анна самотужки фотографує та знімає відео, сама ж їх і обробляє і підбирає для стрічки, щоб візуально виглядало естетично. Над назвою своєї студії та інстаграм-сторінки жінка думала недовго.
– «Студія Хмаринка» – це від моєї фамілії. Мене й раніше на роботі колеги, по-доброму, називали Хмаринкою. Мені подобалось таке прізвище, тому й така назва, – із усмішкою розповідає Анна.
І хоча вона з теплотою пригадує часи, коли працювала в колективі, працювати на себе, каже, одне задоволення. В майбутньому жінка мріє створити власний магазинчик у Тальному, куди люди зможуть приходити, щоб на власні очі побачити її вироби, спробувати їх на дотик і достойно оцінити.
Тая АГАВЕРДІЄВА
Читайте також: На що нарікали у селах на Тальнівщині під час зустрічей із посадовцями