Зоозахисниця з Тального назвала, де ситуація з собаками-безхатьками критична

фото тематичне

У Тальному завжди вистачало безпритульних собак. Собаками та котами-безхатченками і зараз опікуються усі, кому болить за чотирилапих. Як відзначають місцеві волонтери, минулого року у громаді провели чималу роботу зі стерилізації безпритульних тварин, тож зараз ситуація куди краща, ніж у попередні роки, адже виводків стало менше.

Зоозахисниця Надія Солоденко, жителька Тального, каже, що зараз люди дуже часто викидають тварин, особливо на об’їзній дорозі, на автошляхах між селами, громадяни кидають цуценят та дорослих собак у полях.

– Несвідомі громадяни викидають тварин. Зараз у мене 5 собак на перетримці: двох у полі знайшла, ми їхали машиною – підібрали. Дуже проблемна ситуація на Тальнівському сміттєзвалищі. Туди собак викидають масово, – каже Солоденко. Також жінка розповідає, що фінансування з міськради наразі немає, усе тримається на волотерських засадах. Незабаром почнеться сезон кліщів, тож тваринам треба буде провести профілактику хвороб, носіями яких є ці комахи. Навіть така дрібниця, здавалося б, потребує коштів. Тож усі охочі можуть надати допомогу: карта «ПриватБанку» – № 5168 7451 1587 0435 (Надія Солоденко), або ж за реквізитами: МФО банку 305299, отримувач: Солоденко Н.Ю., IBAN UA263052990000026202676075884, рахунок отримувача: 26202676075884, РНОКПП отримувача: 3119618821 (у призначенні платежу вказувати: благодійний внесок, на які конкретні потреби).

Любитель тварин Василь Лущевський розповідає, що собак та котів систематично підгодовує сам, до цього закликає і інших. Каже, тварин у центрі підгодовують небайдужі жіночки, в районі ринку є з десяток собак, ще кілька – у подвір’ях на «Масиві». Є тут також дорослі коти, для яких чоловік розкладає корм прямо на бордюрах (сухий корм, як правило, носить у кишені). За словами Лущевського, підгодовує тварин не тільки він – знає багатьох жителів мікрорайону, міста, які також виносять тваринам залишки їжі, хліб чи купують, як і він, курячі лапи чи обрізки на базарі.

– Щораз купую щось з харчів для тварин на 35-40 гривень. Потроху привчаємо до хліба. Як бачу, що хтось приніс на смітник хліб, то не соромлюсь, дістаю його і розламую, розкладаю. Треба, щоб вони до всього звикали. Одна жінка сухарі давала. З котами обстановка більш-менш нормальна. Тих, що викидають на вулицю, поки немає. Хоча влітку їх було немало в районі базару – до 70-ти котенят, – каже наш співрозмовник. Розповідає, до нього, буває, підходять люди, приносять курячі лапи в упаковках, допомагають коштами (на них чоловік придбаває «ласощі» для тварин). Таку допомогу, до речі, може надати кожен охочий – корм, який легко зберігати (сухарі, сухий корм, крупи) можна приносити у базарні дні на Тальнівський ринок, де нашого співрозмовника знайти буде неважко. У нинішні часи, коли люди масово покидають свої домівки (в гарячих точках), безліч тварин залишаються сам-на-сам. Зрозуміло, що невеличку собачку чи кота забрати з собою нескладно, інша справа – коли твій улюбленець великий. Таких тварин тальнівець-природолюб радить доручати знайомим чи будь-кому, хто міг би подбати про чотирилапого друга, а ще – в жодному разі не залишати на ланцюгу.

Марта ДОВЖУК

Читайте нас також в Telegram!

Читайте також: Катеринопільські волонтери прозвітували за тиждень

 

15.03.2022 13:30
Переглядів: 1359
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.