Життя за новими правилами: Тальнівщина у режимі надзвичайної ситуації

У середу, 25 березня, на черговому засіданні Кабміну було прийнято рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації по всій країні на 30 днів – до 24 квітня 2020 року. Таке рішення уряду обумовлене поширенням коронавірусної інфекції на території України. Нагадаємо, 23 березня режим НС (надзвичайної ситуації) було запроваджено у 9 областях, серед яких і Черкаська.

Наше видання поцікавилося у начальника оперативного штабу з питань запобігання поширенню коронавірусу при Тальнівській РДА Олександра Цимбала, як вплине введення режиму НС на роботу служб:

«Введення режиму надзвичайної ситуації необхідне для того, щоб мобілізувати зусилля для боротьби з епідемією коронавірусу. Цей режим не обмежує жодного конституційного права чи свободи громадян, бо не є режимом надзвичайного стану. Наголошую: продовжуємо виконувати вимоги дотримання карантину, не панікуємо. Ми консолідуємо наші зусилля для подолання загрози. Уже сьогодні відбулося 3 засідання штабу, на яких було розроблено чіткий алгоритм дій на випадок, якщо у районі з’явиться хворий на COVID -19.

На даний момент обмежень у пересуванні громадян немає.

Лікарня: заступник головного лікаря доповідає вранці й увечері кожного дня в оперативний штаб. Наразі інфікованих хворих чи з підозрою на коронавірус немає. Ситуація під контролем.

Магазини: зафіксовані певні порушення санітарних норм. Найперше, це стосується доставки товарів: хліб має бути запакований, м’ясо продавець повинен діставати спеціальною виделкою). Власникам магазинів направили листи з проханням правильно організувати процес (мова йде про те, що продавець, нехай і в одноразових рукавичках, бере товар і гроші) та посилити контроль над дотриманням санітарно-гігієнічних норм.

Заклади освіти: продовжують працювати онлайн. У зв’язку із запровадженням карантину, в освітніх закладах району й ОТГ достроково припинено опалювальний сезон.

Заклади культури: більшість працівників знаходяться у відпустках по догляду за дитиною до 3 квітня. А потім працюватимуть дистанційно.

Управління соцзахисту: всі спеціалісти на роботі. Але громадян приймають по запису і з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Консультації надаються телефоном. Реабілітаційний центр зачинено на карантин. До терцентру обмежено доступ сторонніх. Соціальні працівники знаходяться на постійному телефонному зв’язку з підопічними. Людям похилого віку, крім соціальних працівників, продукти носитимуть працівники пошти. Вони повинні бути забезпечені засобами захисту.

Поліція: запроваджено посилений варіант несення служби з початку введення карантину. На даний момент правоохоронці забезпечені засобами індивідуального захисту: медичними масками, респіраторами, рукавичками та антисептиками. Сьогодні замовили захисні герметичні костюми.

Рятувальна служба: переведена в посилений режим ведення служби. Здійснює оповіщення, веде моніторинг.

Сільське господарство: посівна кампанія проходить в умовах карантину. Відновлено роботу магазинів з продажу насіння, засобів захисту рослин, запчастин для ремонту сільськогосподарської техніки та шиномонтажів.

Мобільні бригади: продовжують працювати за планом.

Сільські ради: оперативний штаб координує роботу усіх сільських рад району. За їхніми даними, на Тальнівщині зафіксовано 58 осіб, які повернулися з-за кордону. З ними проведена роз’яснювальна робота. У місті ситуація складніша. Іноді про таких людей дізнаємося з повідомлень їхніх сусідів. Тоді направляємо наряд поліції та медика і вимагаємо підписати зобов’язання відбути 14-денний режим самоізоляції».

25 березня лабораторно підтверджено ще один випадок коронавірусної інфекції, знову ж таки на Уманщині.

Не забуваймо: своєчасне звернення до лікаря рятує життя.

 

Ліна ЯЛОВСЬКА

26.03.2020 12:03
Переглядів: 2326
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.