Жителі сіл на Тальнівщині розповіли представникам місцевої влади про наболіле

► Спілкуючись з людьми

Від початку вересня і майже до кінця поточного року щотижня керівництво, заступники та старости Тальнівської міської територіальної громади їздитимуть по селах. Вони будуть спілкуватися із жителями, дізнаватися нагальні проблеми та потреби людей. Наша редакція планує бути присутніми на таких зустрічах та інформувати наших читачів про їх перебіг.
7 вересня, для громадян провели 4 виїзні прийоми. Так, згідно графіка, у села поїхали міський голова Василь Сідько, нова керуюча справами виконавчого комітету Тальнівської міськради Оксана Щербатюк, старости Павло Козаченко та Тетяна Гудзенко.
В рамках зустрічі з жителями Майданецького Василь Сідько відвідав місцевий дитсадок, школу, оглянув укриття в навчальних закладах, поспілкувався з адміністраторкою та місцевими жителями.
Оксана Щербатюк відвідала Онопріївку, тут з перших вуст вона почула про наболіле.
Пенсіонер Михайло Босорук прийшов на зустріч з таким питанням: вже не перший рік він та інші селяни жаліються на відсутність води в криницях.
– Ми хочемо воду пити без намулу! Ми, як і всі, хочемо чаї пити і супи варити, – каже Босорук. – А не ходити десь шукати ту воду.
Ця проблема виникла через те, що один із сільських ставків, від якого залежить рівень води у криницях, пересихає. Як пояснив Михайло Павлович, річка, що наповнює водойму, функціонує нормально, але вода «тікає» з технічних причин. Сам ставок розкинувся на торф’яних породах, а тому вирощувати рибу у ньому неможливо – весь розплід помирає взимку. Отож і в оренду водойму брати не хоче ніхто, тому нічийний ставок ніхто й не доглядає, і водорегулююча споруда (монах) вийшла з ладу: засуви погнили і пропускають воду. Ще один житель села Андрій Куцурук розповів, що селяни неодноразово намагалися своїми силами відремонтувати споруду, однак їм не вистачає ні ресурсу, ні потрібної техніки.
Оксана Миколаївна пообіцяла людям взяти під контроль наболіле питання і почала дізнаватися, що можна зробити одразу під час зустрічі. За її словами, у село потрібно буде направити спеціалістів-екологів, щоб детально вивчити породи, на яких лежить водойма, а також залучити відповідних робітників та техніку, за допомогою якої вдасться полагодити стару водорегулюючу систему.


Ще одним актуальним питанням у Онопріївці є відрізок нещодавно заасфальтованої дороги від Центральної до вулиці Садової. Люди кажуть, що ту ділянку не доробили до кінця й узбіччя залишились не укріпленими. Коли йдуть дощі, весь пісок, який там є, вимивається на проїжджу частину і на узбіччях уже поутворювалися глибокі рови, що створює аварійні ситуації. Стосовно цього питання Оксана Щербатюк одразу ж проконсультувалася із заступником міського голови з питань ЖКГ Олександром Маринченком, який в свою чергу пообіцяв взяти вирішення цієї проблеми під свою опіку.
Також на прийом до керуючої справами виконавчого комітету прийшла місцева бібліотекарка Наталія Бондаренко. Жінка стурбована майбутнім переїздом бібліотеки зі школи у приміщення ФАПу, а саме у крило, де перебуває адміністратор села. Наталія Миколаївна бідкається, що книжковий фонд, який налічує близько 3-х тисяч примірників, просто не поміститься у новій будівлі. Оксана Миколаївна завірила бібліотекарку в тому, що її книгам знайдуть місце, але переїзд, скоріш за все, буде, адже у приміщенні школи планують приймати внутрішньо переміщених осіб.
Староста Павло Козаченко мав 2 заплановані зустрічі: з жителями Лісового та Шаулихи.


Так, у Лісовому місцева жителька Ніна Цуллайя розповіла, що знаходиться у вкрай складній ситуації: доходів не має, а зима не за горами – треба дрова.
– Зараз стоїть питання забезпечення дровами всіх захисників України. У громаді діє програма «Турбота». Я пропоную вам звернутися з заявою до комісії міськради про надання фінансової допомоги у зв’язку зі складними життєвими обставинами. Вам можуть виділити кошти. Зверніться до адміністратора, вона скаже, які треба зібрати документи. Я буду тримати це питання на контролі. Дрова знайдемо.
Також до Павла Олександровича звернулися працівники закладів культури: «У нас одна проблема – в клубі тече стеля, – розповіли жінки. – Ми зверталися всюди. А підуть дощі, впаде стеля у танцзалі. Приїжджала до нас комунальна бригада, описали, що і де треба зробити. Але війна, мабуть, поламала ці плани. Нам всього-на-всього треба бригаду на пів дня, щоб вони підсунули шифер. Може, там дошки прогнили, через що він і зсунувся. Односелець туди лазив, чим зміг – поміг. Але там 5 чи 6 рядів шиферу, він його сам не може зробити. Шкода, як усе повалиться. Вже руйнується там, де не валилося. Нам ще б терміново електрика. Може, буде коли їхати в нашу сторону – треба замінити розетки», – сказали вони.
На це староста відповів, що звернеться до начальниці культури громади з пропозицією відреагувати на проблему та усунути її. Також Павло Олександрович наголосив, що працівники культури Лісового – дуже відповідальні, адже на прохання військкомату, за словами Козаченка, вони, фактично, за вечір зібрали 17 мішків картоплі від населення для військових. До речі, у селі старенькі жителі, як розповіла адміністраторка, завжди раді поділитися овочами з нашими захисниками. Картопля, морква – аби тільки приїхали волонтери і взяли.
Окрім цього, староста поцікавився, по яких днях у село їздить громадський транспорт, чи регулярні рейси.
– У вівторок автобуса не було, у п’ятницю був, а неділю – ні. Люди були, а автобус не пішов, – сказала адміністраторка Ірина Тринкаль.
– Треба виправити цю помилку. Чого ж він не пішов, люди ж були, – зазначив Козаченко.


Коли староста приїхав у Шаулиху, на будівлі сільського Будинку культури за допомогою автовишки саме демонтували радянську символіку. Дещо раніше, як розповіла адміністраторка Наталія Кузьменко, бригада полагодила покрівлю клубу. Також вона розповіла, що дитсадок дровами забезпечений – їх привезли ще навесні. Для опалення адмінбудівлі дрова замовили, як не вистачатиме – будуть трохи й самі заготовляти: у селі порослі вистачає.
Актуальною проблемою для жителів Онопріївки, Шаулихи та Лісового на Тальнівщині є відновлення роботи вуличного освітлення. Жителі хочуть, аби у їхніх селах воно запрацювало, адже надворі уже починає темніти рано. Онопріївчани нарікають, що на певних вулицях села лінія взагалі відсутня. Вони просять, щоб її провели. Представники влади пояснили, що освітлення запрацює після перевірки мережі.

Анна ДРАГУН, Тая АГАВЕРДІЄВА, Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Жительці Тального потрібна операція вартістю 120 тисяч гривень

Читайте нас також в Telegram!

15.09.2022 09:41
Переглядів: 913
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.