Жителі села на Тальнівщині можуть залишитись без питної води

У середу 8 вересня заступник Тальнівського міського голови Олександр Маринченко провів особистий прийом громадян у с. Поташ, що на Тальнівщині. На зустріч, заплановану на 10 ранку, Маринченко приїхав на пів години раніше, аби проконтролювати стан сільського сміттєзвалища. На зустріч із посадовцем прийшла лише одна особа – завідуюча поштовим відділенням Інна Конак. Жінка каже, що висловлює побажання від усієї громади. Про проблеми села Олександр Васильович добре знає: це дороги та вода. Саме на них наголошувала Інна Конак.
– Я працюю на пошті, тому спілкуюся з усіма пенсіонерами, і від їхнього імені висловлюю прохання пробурити в селі свердловину. У нас міліють криниці, а свердловини немає – можемо залишитися без води, – почала жінка.
Заступник пообіцяв винести на розгляд депутатів питання про необхідність проведення геолорозвідки у Поташі, аби розуміти, чи є така жила, яка дозволила б забезпечити село водою. На запитання журналіста назвати конкретні дані посадовець відповів: «Ви ставите мене у незручну ситуацію, адже не все залежить від мене. Я можу тільки зробити бюджетний запит та довести депутатам необхідність вирішення проблеми. Якщо вони підтримають, я це зроблю. Процедура наступна: знайшли воду, робимо проєкт, а потім шукаємо на нього гроші. Щоб ви розуміли, на сьогодні є готовий проєкт у Колодистому на 6 млн. грн.. Окрім цього, у нас є Левада, Новомайданецьке, 75-а свердловина – уже готові проєкти. Хоча грошей на їх реалізацію немає».
Порушила жінка також питання дитячого дозвілля. З її слів, діти та молодь у селі не мають чим займатися, та й місця для цього належного теж нема. Тому й облюбували підлітки зупинку громадського транспорту і там збираються. Кажуть, що у клубі їм незатишно і некомфортно. «Ви підіть у той клуб – він наче завмер у часі. Там страшно, туди діти не хочуть ходити. Нам треба фінансова підтримка, аби організувати для молоді місце для дозвілля, якийсь хаб, абощо», – попросила Конак. На це чиновник порадив переймати досвід Тального, де силами відділу культури організували літній кіномайданчик для молоді. Тим більше, у селі змінився керівник клубу, йому, як кажуть, і карти в руки. Але батьки не повинні чекати, що їм хтось прийде і зробить, а, порадившись з дітьми, брати щітки в руки, і робити.
Болить жителям Поташі і сільська школа, у якій із 92 зареєстрованих у селі дітей навчається лише 27. Решта – у сусідніх Рогах та Мошурові. «Я переконаний, що це питання на контролі начальника відділу освіти», – запевнив Маринченко.
Адміністраторка Валентина Заблоцька поскаржилася заступникові голови, що підприємство «Поташ-­Агро», у власності якого знаходяться приміщення старої бані та крупорушки у центрі села, відмовляються дотримуватися правил благоустрою. Мовляв, це моя приватна власність, що хочу, те й роблю.
– Відтепер у вас є повноваження, – порекомендував Олександр Маринченко, – берете «Правила» і виписуєте йому припис – усунути недоліки до такого-то числа. Не виконав – складаєте протокол за порушення правил благоустрою. У правилах чітко прописано, що кожна юридична чи фізична особа зобов’язана утримувати своє майно у належному стані.
Телефоном до заступника звернулася ще одна жителька села – пенсіонерка Любов Петрівна Демченко, яка живе по центральній вулиці села. Каже, коли дорогою їдуть важковаговики, то таке відчуття, що завалиться хата. «Чи не можна заборонити їм рух через село?» – запитує жінка. Маринченко запевнив, що в наступному році дорогу через село відремонтують, і тоді вона навіть не чутиме, що проїхала «фура». Пенсіонерка також поцікавилася, чи виплатять їй, як вдові ліквідатора аварії на ЧАЕС, у цьому році соціальну допомогу, адже до об’єднання сільська рада таких, як вона, не обділяла увагою. Посадовець обіцяв передати запит у відділ соціального захисту міської ради.

Ліна ЯЛОВСЬКА

15.09.2021 12:01
Переглядів: 694
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.