Жителі одного із сіл Тальнівщини вимагають ремонту доріг та налагодженого благоустрою

8 вересня відбувся виїзний прийом громадян у селі Мошурів, що на Тальнівщині. До приміщення бувшої сільської ради селяни не поспішали. На зустріч прийшло тільки троє громадян, яких турбували дороги, соцзахист, благоустрій та вивезення майна із сільської ради. Секретар Тальнівської міської ради Євгеній Безталанний та староста цього округу Тетяна Гудзенко вислухали людей, зафіксували їхні звернення та відповіли на запитання.
Почали обговорення з ремонту доріг. Житель села, який бажав залишитись анонімним, назвав, на яких вулицях, насамперед, необхідно було б зробити ямковий ремонт (вул. Зарічна, Пирогова та інші), а також поцікавився, чи продовжуватимуть стелити асфальт по вулиці Першотравневій, там, де почала це робити тодішня сільська рада. До того ж він зауважив, що ті вулиці, які були застелені білощебеневим у селі, не вартують виділених на них коштів (по вулицях Береговій та Набережній). Адже чоловік знає ціни матеріалів і роботи техніки. Тож, Євгеній Безталанний пообіцяв зв’язатися із відділом ЖКГ і надати громадянинові пояснення у письмовому вигляді, що і скільки коштувало.

Під час розмови вияснилося і ще одне питання. Куди нещодавно вивезли майно із сільської ради? Цей «процес вивезення» бачили жителі села, тож потребували пояснення від посадовців. Проте адміністраторка Тетяна Міхновець запевнила, що вся інформація по вивезенню цього майна у неї була і є на руках, однак ніхто із селян особисто не поцікавився, хто це зробив і чому. Тож, староста округу Тетяна Іванівна пояснила, що взагалі є перелік всього майна, яке забрали. У лютому це майно перейшло на баланс КП «Темп». Проте з часом це комунальне підприємство приєднали до КП «Водоканал», відповідно все, що належало попередньому власникові перейшло до наступного.
Також чоловік поцікавився, що найближчим часом керівні органи планують зробити у селі.

– Плануємо доробити ремонт у місцевому садочку. Що до школи, то тут нині навчається 184 дитини. Варто долучити сюди ще дітей. Адже, якщо у школі навчатиметься 200 і більше діток, тоді згідно із законодавством, у навчальному закладі буде більше можливостей, – сказав Безталанний.

Натомість жительку села Альону Дідух турбували інші питання. Вона поцікавилася, як можна зв’язатися із Раїсою Карман, начальницею відділу освіти молоді та спорту у Тальнівській міській раді. Аби запитати в неї, чому, як запевняє вона, у школі скоротили години вивчення математичних предметів у старших класах.
Також Альона Вікторівна, розповідала, що тричі приїздила до міської ради, щоб зустрітися із головою громади Василем Сідьком. Звичайно, у час прийому громадян, але жодного разу не застала його на робочому місці. Доводилося чекати, як запевняє жінка, навіть півтори години на зустріч. На що посадовці відповіли, що, можливо, в цей час у міського голови траплялися форс-мажорні ситуації, тому він міг відлучатися з роботи. Євгеній Безталанний дав жительці свій номер телефону і пообіцяв організувати цю зустріч.
До того ж Альону Дідух, як матір двох дітей, та й небайдужу жительку села, турбувало ще й те, щоб у населеному пункті був працівник із соціального захисту дітей. Як це було у попередній сільській раді. Адже у селі є багатодітні, малозабезпечені, неблагополучні сім’ї, за якими варто наглядати, аби запобігти непередбачуваних та страшних наслідків. Тетяна Іванівна наголосила, що насправді така проблема є. І вона, як староста округу, просто фізично не може навідуватися до сімей такого типу. Тому було зручно, що раніше за цим спостерігала відповідна людина. І це питання зафіксували.
Одним із вагомих зауважень селян також було таке: хто і коли займатиметься благоустроєм у населеному пункті. Адже у цьому вже є вагома потреба. До прикладу, старе кладовище заросло бур’янами і кущами.

– На сьогодні всі люди, які працюють у селах по благоустрою, вони ж працюють у «Тальне Сервіс». Раніше тут було КП «Темп» і працювало на три села 6 працівників. Тепер після об’єднання цих двох комунальних підприємств на виконкомі Тальнівської міської ради керівництвом КП «Тальне-Сервіс» було запропоновано новий штатний розпис. Тож, благоустрій у селах буде здійснюватися тими працівниками, які залишилися по благоустрою у населеному пункті, а також будуть виїзні бригади для здійснення більш масштабної роботи, – сказав Безталанний.

Ольга МОСКАЛЕНКО

 

14.09.2021 15:04
Переглядів: 894
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.