«Заняття спортом прививають впевненість в собі», – переконана фітнес-тренерка з Тального

Весна на носі – час оновлення і нових починань. А ще час приводити себе у форму після всіх зимових свят. Фітнес-тренерка Ольга Михайленко з Тального на Черкащині вже кілька років допомагає людям підкорювати нові вершини. Через її руки пройшла не одна людина, яка прагнула покращити свою фізичну форму, схуднути та добре почуватись. Саме тому ми вирішили розпитати Ольгу, як побороти свою лінь і піти на заняття фітнесом, з чого почати вести здоровий спосіб життя, чи варто дотримуватись правильного харчування, про мотивацію та багато іншого.

– Розкажи кілька слів про себе.

– Після закінчення університету, де я навчалась на економічному факультеті, деякий час навіть працювала бухгалтером. Мене ніколи не приваблювала ця професія. Сидіти на одному місці, перебирати документи – це не моє. Люблю постійно бути в русі. Займаюсь спортом усе своє життя, мені завжди це дуже подобалось та приносило задоволення. Особливо мене захоплювала аеробіка в Ірини Присяжнюк. Можна сказати, саме завдяки Ірині Василівні я обрала спорт.

– Відколи ти працюєш фітнес-тренером?

– Я довго не могла наважитись стати тренером. Ходила в різні спортзали, заміняла викладачів, коли треба було. Мені завжди казали, що це моє, що треба розвиватись у цьому напрямку, але я не наважувалась. Та близько трьох років тому я таки вирішила спробувати. Відтоді поринула в це з головою. Для мене дуже важливо, щоб заняття були ефективними і результативними, я дуже хочу дати людині те, за чим вона прийшла – здорове і підтягнуте тіло. Але не менш важливо це має бути і для неї, інакше нічого не вийде.

– Для цього людина має бути вмотивована. Як змусити себе займатись спортом, як себе мотивувати?

– Поставте собі ціль. Переконувати, насправді, нікого не треба. Людина сама повинна до цього дійти. Це важко, але результат того вартий. Усіх мотивують результати: зменшення маси тіла чи нарощення м’язів. Згодом вже хочеться показати себе, з кимось позмагатися. Хочеться показати, що ти можеш бути кращим за іншого. Це мотивує. Популярною помилкою є бажання досягти результатів у короткий термін. Коли я бачу, що через три тижні занять пропадає мотивація, я ставлю у приклад дівчат, з якими я вже давно займаюся. Розповідаю, за скільки часу і якими зусиллями ми досягли таких результатів.

– Як сама не втрачаєш мотивацію?

– Не втрачаю мотивацію, бо спорт для мене – спосіб життя, те, чим захоплююсь та живу. Задоволені клієнти – це дуже мотивує. Також мотивує і власний вигляд, адже я тренер і я маю показувати людям, яких треную, приклад.

– Кого ти тренуєш? Хто до тебе звертається?

– До мене ходять дівчата і жінки різного віку: від 14 до 60 років. І в кожного своя мета: старші – за здоров’ям, молодші – за ідеальними фігурами.

– Чи обов’язково дотримуватись правильного харчування?

– Я завжди пояснюю, що насправді можна їсти все, але в малих порціях і в певний період дня. Потрібно розуміти: якщо людина цілий день нічого не їла, а після роботи з’їла миску вареників, то, звісно, результату не буде ніколи. Цим вона не тренера обманює, а сама себе.

– Як ти плануєш свої заняття?

До кожного заняття я готуюсь заздалегідь. Веду журнал, за яким можу контролювати всі тренування. Щоразу вправи повинні бути різні, тому все треба записувати.

– Ольго, які якості, нові звички дав тобі спорт?

– Найперше – впевненість у собі. Коли ти відчуваєш своє тіло і розумієш його потреби, ти знаходишся у рівновазі. Також я навчилася себе дисциплінувати у харчуванні, в режимі сну.

– Ти ще вдосконалюєш свої знання та тренерські навики?

– Звичайно. Я постійно вивчаю нові методики викладання, в березні планую пройти нові курси. Також мрію вивчити йогу та пол-денс. З впевненістю можу сказати, спорт – це невід’ємна частина мого життя, а спортзал – це те місце, куди хочеться повертатися. Я знайшла себе в житті і всім цього бажаю.

Катерина КІХТЕНКО

Читайте також: Фітнес-тренерка з Тального впевнена: «Мотивацію потрібно шукати в собі»

23.02.2022 08:50
Переглядів: 844
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.