Задля свята на Тальнівщині відшукали останні сани в районі

10 лютого на стадіоні Тальнівського коледжу відбулися масові гуляння під назвою «Зимова країна». Натхненником і головним організатором свята стала працівниця коледжу Людмила Якименко.

– На створення такого свята мене надихнула фотографія 60-х років, зроблена на тальнівському стадіоні під час проводів зими. На запряжених кіньми санях грають троїсті музики. Усім весело, – розповідає Людмила Анатоліївна. – Подумалося, а чому б не відтворити забуті традиції?

До організації свята долучилися міський голова Олексій Юрченко, директор коледжу Андрій Андрющенко, Веселокутський сільський голова Павло Козаченко. Веселий Кут – чи не єдине село району, яке активно підтримало свято: привезли троїстих музик, наварили юшки, якою пригощали усіх бажаючих, допомогли з конем…

– Сани і коней знайшли в Папужинцях у Володимира Корнієвича. Але виникла проблема – у одного коня пошкоджене копито. Знайти іншого допоміг Павло Козаченко. Домовився із односельцем Олегом Остроушком, – ділиться секретами «закулісся» Людмила Якименко. – Коні на свято «прибули» своїм ходом, а сани привезли завчасно. Скільки добиралися не знаю, бо від Папужинець до Тального майже 20 кілометрів буде. Від Веселого Кута трохи менше. Звичайно, це клопоти, але скільки радості у дітей та дорослих від катання, бо де зараз ще покатаєшся на конях…

Зробивши стадіоном 17 кругів з дітьми та дорослими, незвичні до таких навантажень коні стомилися. Трохи перепочивши, вони вирушили додому…

А свято продовжувалося. Біля стадіону працювали каруселі, дитячі електромобілі, учасники АТО і волонтери варили кашу, грали троїсті музики з Тального і Веселого Кута. Ярмаркували міські дошкільні заклади.

На стадіоні відбувалося основне дійство, активними учасниками якого були студенти будівельно-економічного коледжу і вихованці театральної студії будинку дітей та юнацтва. Вони і настрою глядачам додавали, і разом з іншими музичні паузи заповнювали, і були серед найактивніших вболівальників…

Яскравих моментів свята було чимало. Та безперечно, багатьом запам’ятається марш учасників російсько-української війни під державним та бойовим прапорами України. Вони виходять на імпровізовану сцену. Шикуються. Володимир Якименко читає, а всі бійці спільно за ним повторюють молитву українського націоналіста, по завершенні якої без музикального супроводу виконують Гімн України. Далі коротке, але змістовне слово голови спілки ветеранів та учасників АТО Тальнівщини Василя Данилюка та щемливе прочитання вірша Руслани Дудич «Що треба для щастя?» у виконанні Павла Козаченка.

Найменші вихованці Людмили Якименко – Катруся Лісова, Софія Толдонова, Олександра Губчик, Ясміна Жих неперевершено представили українські хустки в поєднанні з сучасним одягом. А студенти Дмитро Варгач і Богдан Вдовиченко здобули впевнені перемоги у забиванні м’яча у ворота на засніженому футбольному полі та у змаганнях з лиж.

Не були пасивними і дорослі. Найвправніше коромислом переносила відра з водою тальнівчанка Тамара Рейнюк, а Валерій Тищенко найшвидше прокатав на санях дружину Віту. Для цього подружжю довелося на швидкість подолати стометрівку і повернутися назад.

А ось у перетягуванні канату взяли участь чоловіки, жінки і навіть діти. Перемогла дружба.

У перерві між конкурсами для малечі і дорослих місцеві співаки Тетяна Демчук, Олександр Квасніцький, Алла Мельник, Ірина Ротаєнко, Юля Мелюшко, ну і звичайно ведучі свята Людмила Якименко та Назарій Вербовський, виконали сучасні українські пісні.

Було і «Караоке на морозі». Відбір півфіналістів і фіналістів відбувався точно так, як і у відомій телепрограмі. Участь в конкурсі взяли Олександр Квасніцький, Вадим Костенко, Катерина Кіхтенко, Діана Погосян, мошурівський дует у складі третьокласника Дениса Стрельченка та ненабагато старшої Вікторії Поліщук. Їх виступи були достойними, але переконливу перемогу у вокальному поєдинку здобула Діана Погосян.

Найнеочікуванішим моментом свята можна вважати випадок, коли відпочиваючі знайшли bluetooth-гарнитуру (бездротовий пристрій з мікрофоном і навушником для спілкування мобілкою, не дістаючи її із кишені чи сумочки. Кріпиться на вухо – ред.) і через ведучу повернули власнику.

Довідка: Востаннє подібні масові гуляння в Тальному проводили 1986 року, коли начальником відділу культури працював Олег Сошинський. Називалися вони свято проводів зими.

Делегації із усіх сіл району з’їжджалися до цукрозаводського клубу, а звідти суцільною колоною на запряженими кіньми санях рухалися в ліс, до стадіону. Їх зустрічали керівники району. Ведуча оголошувала, хто прибув. Далі учасники представляли своє село. Повсюдно звучав спів, танці…

…Минуло 32 роки, на всю Тальнівщину залишилися одні сані.

Олег ШАТАЙЛО

16.02.2018 15:41
Переглядів: 1380
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.