За пломбу доведеться платити набагато більше, ніж 100 гривень

Що буде із стоматологічним відділенням Тальнівської ЦРЛ?

Менш ніж за 2 місяці, з 1 квітня стартує 2-ий етап медичної реформи. Тобто, послуги не лише первинної ланки, а і вузьких спеціалістів (хірургів, урологів, ЛОРів, стоматологів та інших), а також стаціонар та екстрена медична допомога фінансуватимуться за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Що це означає?
Медичної субвенції, яку до цього отримувала кожна лікарня, не буде. НСЗУ буде платити лікарням, перейменованим у некомерційні комунальні підприємства, за кожен пролікований випадок по спеціальному тарифу. Крім цього, будуть і коригувальні коефіцієнти. Наприклад, одна послуга – прийом лікаря в амбулаторії коштуватиме 49 грн. 42 коп., оперативне втручання в амбулаторних умовах – 480 грн., а стоматологічну допомогу рахуватимуть по коефіцієнту 0,186, що становитиме 9 грн. 19 коп..
Ці тарифи експерти вважають неринковими, доволі заниженими. Тому, щоб вижити, лікарні (КНП) змушені будуть відмовитися від невигідних, неприбуткових відділень та спеціалістів. У переліку – стоматологічне відділення. Те ж саме стосується й психолога, якого навіть немає в переліку кадрів від НСЗУ.

«Новий Дзвін» розбирався, що буде із стоматологічним відділенням Тальнівської ЦРЛ і куди зможуть звернутися пацієнти полікувати чи видалити зуба.

Головний лікар закладу Олег Солодько пояснив, що відділення стоматології у такому вигляді, яким воно є на даний момент (працює 9 лікарів, 4 медсестри та 4 молодші медсестри й знаходиться у окремому приміщенні) функціонувати не буде. Оскільки НСЗУ з 1 квітня фінансуватиме лише стоматологічну допомогу дітям та ургентну допомогу дорослим.
– Тобто у стоматологічному відділенні нашого закладу залишиться 2,5 ставки лікарів (стоматолог, дитячий стоматолог, хірург) для надання даних видів допомоги, – каже Олег Володимирович. – Інші види допомоги, наприклад, терапевтичну стоматологію, лікування, протезування НСЗУ компенсувати не буде. Це є їхня принципова позиція. На даний момент безкоштовної стоматології не існує. Тому лікарі оформлятимуть ФОПи і працюватимуть як приватні підприємці у власних кабінетах.
Не в рожевих кольорах бачить реформовану стоматологію теперішній завідуючий відділенням Василь Прокопюк:
– Розумієте, ця реформа розпочалася вже давно. І декілька разів було так, що нам казали: «З 1 січня вас скоротимо!». Ой, ми забоялися. Але прийшла дата – нічого не трапилося. А тут час ікс настав. Якщо до цього ми отримували зарплату від держави, плюс госпрозрахунок, плюс благодійницькі – так і виживали. Тепер, все, що залишиться, буде від держави, і, судячи з тих цифр, буде геть мало. Тобто лише діти, і тільки планові, та ургентна допомога. А наприклад, просанувати ротову порожнину у відділенні не можна буде. Для цього необхідно буде звертатися у приватний кабінет. Та чи зможе кожен пацієнт оплатити послугу? Звичайно, що ні, зважаючи на рівень доходів наших людей. Тому ми зараз розробляємо більш-менш прийнятні ціни, так би мовити, «соціальні», за які лікарі у відділені надавали б платні послуги. По ідеї, біля лікаря має бути медсестра й санітарка. Як буде, не знаю, – каже лікар.
Очевидно одне: за пломбу доведеться платити набагато більше, ніж 100 гривень «благодійного» внеску. Адже кожен лікар з цієї пломби мусить заробити зарплату собі, медсестрі, заплатити оренду та податки. Арифметика проста – ціна на стоматологічні послуги наблизиться до європейської. От біда, тільки зарплати й пенсії залишаються на рівні українському.

Ліна ЯЛОВСЬКА

22.02.2020 09:10
Переглядів: 2389
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.