За літр молока дають 4 гривні
“Два місяці тому ситуація на українському ринку молока докорінно змінилась. Ціни на світових ринках знову почали рости, відповідно підвищується й закупівельна вартість. За два місяці молоко здорожчало приблизно на 20%, – пише сайт “Ракурс“. “Нещодавно українські виробники змушені були дешево експортувати свою продукцію — вартість була такою, яку диктував ринок. Проте зараз сільськогосподарські підприємства вже платять 6,5–7,5 грн за літр якісного молока, а населення отримує 3,5–4 грн.”
“Я би не сказав, що зрушення аж надто помітні”, – каже Олександр Мегей – керівник приватного сільгосппідприємства “Лідер” із Новомайданецького Тальнівського району. – Влітку в мене брали молоко по 5-80, 6-10 і 6-30 за літр. Найбільше давала миколаївська компанія із французьким капіталом “Президент”. Зараз купують молоко по 6 гривень 50 копійок. Як бачите, ні про яких 20% зростання не йдеться. Гадаю, що ми досягли межі. Ціна на молоко більше не зросте”.
“Це сезонні коливання”, – каже начальник управління агропромислового розвитку Тальнівської РДА Віталій Захарчук. “На зиму ціна зростає, на літо – падає”.
“Дійсно, закупівельні ціни на молоко зросли”, – каже селянин із Мошурова Олег Штангей.
“У населення заготовачі купують молоко вже по 4 гривні за літр. А влітку було 3. Думаю, що підвищені ціни протримаються місяць-два й знову повернуться до старого рівня. Так завжди бувало. Втім це сміх, а не ціна. В магазинах продають пряжене молоко, в якому нема тваринних жирів. А за справжнє дають 4 гривні”.
“У найближчі місяці ця сировина продовжуватиме дорожчати”, – каже голова агентства “Інфагро” Василь Вінтоняк.
“Проте високою її вартість буде недовго, адже більшість продукції виготовляється для споживання на внутрішньому ринку, а вітчизняний споживач не зможе купувати продукцію, виготовлену з дорогої сировини. Як наслідок продажі упадуть і необхідність у сировині суттєво зменшиться, відповідно знизиться її вартість. Переробники зменшать закупки молока, дійшовши таким чином до зваженого цінового рівня”.
Юрій СТРИГУН