За 3 місяці перенесення бюсту Ф.І. Дубковецького, що в Тальному, так і не організували

На виконання організаційних заходів щодо перенесення погруддя Федора Дубковецького зі скверу, що в середмісті Тального, що на Черкащині, на кладовище у с-ще Здобуток у рішенні 9-ї сесії Тальнівської міської ради вказаний термін – до 3-х місяців з дня прийняття рішення. Але у міській раді, мабуть, і подумати не могли, що час може летіти, як дикий скакун у широкому полі, тому організовувати не дуже поспішали: говорили-балакали, а до діла не доходило. Але й казати, що спроб не було, буде неправильно (це пробують робити, виходячи зі слів керівництва Тальнівської громади, і зараз), бо до Програми благоустрою пункт про перенесення внесли, вказали суму – 100 тисяч гривень. Заступник міського голови Олександр Маринченко, якому довірили займатися організацією виконання рішення про перенесення погруддя, більше місяця тому розказував, що нібито знайшовся підприємець, який би виконав роботу і не взяв би більше цієї суми. Казав Маринченко і про те, що були й ті, хто відмовлявся. Але це – ще не єдина причина, чому бюст продовжує стояти у Тальному. Посадовець називав їх кілька: велика проблема – знайти кран, а щоб вести якісь переговори, треба гроші, а їх ще не виділили. Якщо нема грошей і зайшли в тупик, то, мабуть, брали б до уваги всі варіанти? У Тальному знайшлася людина, яка б допомогла перенести бюст без копійки за те, якби потім виділені на перенесення гроші пустили на дитсадок «Світлячок». Якщо депутати не виділяють грошей, а терміни піджимають, може, треба було звернутися до цього жителя? Якщо у Тальнівській громаді з перенесенням тягнутимуть і далі, цим цілком може зацікавитися Національна поліція: розбиратися, хто і чому ігнорує й не виконує рішення, – у її компетенції. Відомо, що до Управління СБУ у Черкаській області звертаються аж із Верховної Ради. Начальник Управління Юрій Погасій у відповіді на звернення нардепа Лозинського пише, що «…з керівництвом Тальнівської міської ради було досягнуто домовленостей щодо винесення на найближчій сесії питання про виділення бюджетних коштів на демонтаж погруддя…».
До слова, зараз заступник міського голови Маринченко – небагатослівний: «Ми виносили на сесію, сесія нам відмовила у виділенні коштів на ці роботи. Все, що можу сказати. А туди треба немалі гроші», – коментує він ситуацію щодо перенесення бюсту.
А от міський голова Тальнівської МТГ Василь Сідько наголошує: «Рішення прийнято міською радою, значить, він повинен бути перенесений, – каже. – Дана вказівка комунальному підприємству – зараз розраховує кошторис, скільки треба коштів. Зараз шукаємо спеціалізоване підприємство, на проектантів виходимо, розумієте? Розібрати, щоб не поламати. Буде переноситися на кладовище у Здобуток. Тут питання стоїть в тому, що він знаходиться в архітектурному реєстрі. І виключити його з реєстру зараз не можуть, тому що є Постанова Кабінету Міністрів, що до нового року повинен бути складений новий реєстр і автоматично всі пам’ятники, які йдуть по закону про декомунізацію, вони повинні вийти з реєстру. Тільки пишемо листа, що дайте нам – є він в реєстрі, виключіть його з реєстру пам’ятників – поки Черкаси не дають нам такої відповіді. Чи дайте добро, хоча би призначте йому нову адресу. Але ж ви знаєте, в нас депутати поки навіть коштів не виділили на перенесення, поки нема. Може, на цій сесії щось будемо виносити, може, виділимо кошти». От вам і добрий день: усі строки, щоб устаканити всі питання з перенесенням, вийшли, а вони ще й досі кошторис рахують!
У сквері біля кінотератру у 1960 році встановили погруддя Ф.І. Дубковецького. У Тальному пам’ятають, що раніше на цьому місці стояв пам’ятник Богдану Хмельницькому – Гетьману Війська Запорозького, полководцю, який підняв українські землі проти Речі Посполитої, людині, яка відродила українську державність в середині 17 століття, чиї славні перемоги назавжди увійшли в історію.

Олександр ГРИГОРУК

07.10.2021 09:00
Переглядів: 438
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.