Ями, відсутність води та аварійні дерева: на що скаржились жителі сіл Тальнівської громади керівництву
► Спілкуючись з людьми
Ми продовжуємо виїжджати у села Тальнівської громади разом з представниками влади, аби почути, що турбує людей. Так, 18 січня у села поїхали міський голова Василь Сідько, секретар міської ради Євгеній Безталанний, заступник міського голови з гуманітарних питань Юрій Свідерський, старости Павло Козаченко, Тетяна Гудзенко та Михайло Капериз.
Міський голова Василь Сідько відвідав Білашки. На зустрічі місцеві жителі вже пригадали питання, із яким неодноразово зверталися до керівництва – облаштування тротуарної доріжки. У селі є дорога, де крутий поворот і дуже близько до проїжджої частини. Тією дорогою ходять і дітки, і дорослі, тому без тротуару там небезпечно. Облаштувати там потрібно близько 1,5 кілометра. Василь Петрович зазначив, що про це питання у міській раді не забувають і воно буде вирішуватись за можливості.
Інша місцева жителька скаржиться, що воду жителі Білашок, які живуть у двоповерхових будиночках проводили за свій рахунок, а води в них більше немає, як є.
– А навіть коли вода і є, щоб набрати повне відро, потрібно пів години чекати. Дуже малий тиск. Ми б хотіли, щоб нам налагодили водопостачання.
Василь Петрович зазначив, що навесні труби поміняють та питання вирішать. Однак місцеві кажуть, що ця проблема існує у селі не перший рік.
– Хай оцей директор водоканалу залізе у ванну намилиться і в нього вода пропаде і куди він буде тоді бігти? – обурюється місцева жителька.
Також на зустрічі зазначили, що у селі по вулиці Незалежності є аварійне дерево: воно велике, високе, а його гілля висить прямо над проїжджою частиною і може впасти на якесь авто. Крім того, воно старе і його потрібно зрізати.
Секретар міської ради Євгеній Безталанний відвідав Довгеньке. Там місцеві жителі скаржились на те, що дорога у селі, якою їздить шкільний автобус в аварійному стані. Там великі ями, які потрібно засипати. Також адміністратор Тетяна Білоус зазначила, що у них на два села, Корсунка та Довгеньке, один працівник по благоустрою і вона не може фізично зробити все. Як зазначила Тетяна Петрівна, щоб обкошувати обочини та території потрібен ще один працівник.
– У Довгенькому, наприклад, необхідно прибрати на кладовищі: пообкошувати та повирубувати чагарники. Адже там уже нема як людей хоронити, – каже вона.
Староста Павло Козаченко відвідав Лісове. На зустрічі місцеві жителі підняли питання кількох відрізків дороги у селі, які потребують ремонту. Як зазначають люди, ями там дуже великі та створюють аварійні ситуації. Також місцевих турбувало питання благоустрою узбіч на під’їзді до села. Як зазначив Павло Олександрович, ці узбіччя не комунальна власність і дбати про їх стан мали б орендарі прилеглих земельних ділянок.
У Колодистому, де провів виїзний прийом громадян заступник міського голови з гуманітарних питань Юрій Свідерський, жителі скаржилися на відсутність інтернету. Та посадовець зауважив, що це питання не в його компетенції. Адміністраторка села Тамара Кириленко повідомила, що потрібно полагодити пам’ятник, який розміщений у центрі населеного пункту. Також Юрій Володимирович оглянув приміщення школи у Колодистому та дитячий садочок. Крім того, посадовець навідався і у місцевий будинок культури, де, як розповідав, нещодавно лагодили електрику, тому дивився, чи все нині працює.
У Поташі, зі слів старости округу Тетяни Гудзенко, одна із місцевих жительок просила, щоб не вимикали світло вночі, адже тоді у них зовсім відсутній зв’язок і в разі потреби немає можливості додзвонитися у швидку, чи до рідних. Також житель Поташі запитував, чи може міська влада грейдерувати польові дороги. Тетяна Іванівна повідомила, що грейдерують дороги тільки у самому населеному пункті і роблять це кожного року.
Тая АГАВЕРДІЄВА, Ольга МОСКАЛЕНКО