Яким буде навчання під час війни: коментує начальниця освіти Тальнівської громади

фото тематичне

До нас в редакцію все частіше звертаються із запитаннями жителі Тальнівської громади, що ж буде з навчанням цього року? Начальниця відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради Раїса Карман повідомила, що 6 шкіл на Тальнівщині планують працювати очно, ще 13 матимуть змішану форму навчання. Ця інформація є неостаточною.
Звісно, ми поцікавились, яка картина спостерігається по закладах освіти, зателефонувавши до директорів кількох шкіл на Тальнівщині.
– Із 129-ти учнів 23 у нас за онлайн навчання, а інші – за очне. Ми готові до роботи і заклад, і колектив – він хоче, щоб виходили на навчання, щоб було очне, – сказала в.о. директора одного з навчальних закладів Юлія М.
– Попередньо ми проводили опитування серед батьків, то 53% були за дистанційне навчання, а 47% – за очне, – пояснила директорка іншої школи Ольга Г.. – Не думаю, що на зараз щось змінилося, тому що батьки не хочуть пускати дітей. Ми не уявляємо, яке буде навчання у першому класі, тому що минулого року 1-й клас хоч пів року повчився – діти побачили вчителя, вже знали, що таке уроки, вчитель здружив їх. Якщо буде навчання дистанційне, то як це буде? – пояснює вона.
Також ми поцікавилися і думкою вчителів.
– Звісно, я хвилююся, бо це ж така відповідальність, – зазначила вчителька початкових класів Лідія Т., цього року вона набрала 1-й клас. – Якщо це буде дистанційне навчання, я не уявляю, як же їх навчати, коли не бачив їх, не знаєш? Хоч би з місяць повчитися очно, щоб вивчити дітей. Хвилююся і за перше вересня, і за це навчання.
Не обійшли увагою батьків та й самих дітей.
– Ми надіємося, що школу відкриють, – сказала Анастасія С., яка має двох синів-школярів. – Страшно трохи, але вчитися треба. Дітям потрібне спілкування з вчителем і з однокласниками. Ми ще нічого не купляли, з минулого року позалишалися зошити, ручки, але зараз, слава Богу, магазини відкриті – можна купити в будь-який момент. Маю двоякі відчуття: з однієї сторони, страшно віддавати дитину, але з іншої – якщо я цілий день на роботі – у нашій сім’ї всі працюючі – і діти цілий день самі вдома, то не знаю, що краще: щоб вони були з вчителями під наглядом, чи щоб вдома самі знаходилися. Вчитися треба. Щоб країна процвітала після війни, треба, щоб були розумні люди.
– Я дуже хочу ходити в школу. Хочу побачити своїх однокласників і вчительку. Коли проїжджаємо біля школи, плачу і дуже хочу зайти до свого класу. Яка вона красива, моя школа! – поділилася з нами 5-класниця Марія.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Нецільове використання палива та плани закрити всі ФАПи: результати перевірки Тальнівської первинки

Читайте нас також в Telegram!

 

25.08.2022 11:41
Переглядів: 834
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.