«Якщо в сім’ї все добре, то й на роботі буде лад» – переконана адміністраторка одного із сіл Тальнівщини

Не так давно адміністратором у с. Лісове на Тальнівщині працює Ірина Василівна Тринкаль. На посаді головного спеціаліста віддаленого відділення Тальнівського ЦНАПу вона замінила молоду та ініціативну Надію Глийову, про яку ми розповідали у нашому виданні.
Не зганьбитися, а тримати планку і робити все й надалі, аби село розвивалося – з такими намірами жінка приступила до роботи. Зізнається, особливих складнощів не відчула, бо, починаючи з 2011 року, працювала у Лісівській сільській раді – спершу касиром, а згодом секретарем.
У день, коли ми приїхали в Лісове, до адміністратора зібралася черга. Відпустивши людей, Ірина Василівна приділила увагу нам:
– Зараз звертаються в основному громадяни пільгових категорій з оформленням пільг на тверде паливо, також оформляю інші види соціальної допомоги. Раніше в мої обов’язки секретаря не входили ці питання, займалася зовсім іншим. Та при підтримці і постійній комунікації з ЦНАПом і цей вид роботи осилила, – каже Ірина Тринкаль. – Я місцева, у селі народилася, тут і живу, тому знаю, хто чим живе, у кого які проблеми. Люди звичайно різні бувають, та стараюся знаходити порозуміння з кожним. Наче не нарікають, навпаки довіряють. Це для мене дуже важливо.
У роботі адміністратора, зі слів жінки, важливою залишається співпраця із сільгоспвиробниками. Аби тримати село в порядку, доводиться звертатися за допомогою, бо того, що дає міська рада, не завжди вистачає. Інколи, це дрібниці, без яких не обійтися. Ірина Василівна розповідає, що в перший день роботи звернулася до керівника місцевого підприємства ТОВ «Надія» Віри Олексіївни Кіфу і та виписала бензину, аби зрізати аварійне дерево, яке звалив вітер. Допомагають і керівники фермерського господарства «Джерело-Г», не стоять осторонь проблем села і СФГ «Еллан» та дехто з одноосібників. Хтось сміття вивозить, а хтось виступає спонсором сільського свята.


Ірина Василівна переконана, що при налагодженій роботі усіх служб та комунальних підприємств громади, жителі найвіддаленіших сіл, таких як Лісове, не відчуватимуть себе забутими та обділеними увагою. «На даний час нас чують і намагаються реагувати. От кілька днів тому до мене звернулися жителі, що вранці йдуть на ферму, а ліхтарі вимкнуті. Я зателефонувала до керівника КП «Водоканал», що відповідає за вуличне освітлення, і наступного дня нам уже перелаштували роботу таймерів. Ліхтарі теж замінюють по графіку, зараз, щоправда, графік трохи збився, у зв’язку із лікарняним електрика. Працівника з благоустрою у селі залишили одного, але теж обіцяють при потребі направляти бригаду. Приїжджають до нас із особистими прийомами і керівники громади, і поки що реагують на наші звернення оперативно. Староста приїздить на вимогу, зайвий раз не турбую», – розповідає адміністраторка.
Запитую, як на заборону спалювати листя та бур’яни реагують у селі, адже в центральному сквері бачу сліди від спаленої купи. Жінка відповідає, що то спалили гілки дерев, які нещодавно обрізали ресівці. «Гілляччя немає куди дівати, добре було б, якби у міській раді подбали і про спеціальну дробильну техніку для деревини, тоді б їх можна було використати на паливо. Думаю, така знадобилася у кожному селі», – розмірковує адміністраторка.
Потім разом з Іриною Василівною відвідали усі об’єкти соціальної інфраструктури: побували в дитячому садочку, у ФАПі, школі, сільській бібліотеці та будинку культури. Скрізь зустріли привітних, щирих людей, які розповідали про своє село, роботу. Село живе своїм особливим, розміреним життям.
Звичайно, як і кожному селі, у Лісовому проблем вистачає, та лісівчани знають, згуртувавшись разом, вони їх зможуть подолати. Наприклад, нещодавно батьки вихованців дитячого садка гуртом ремонтували каналізаційну систему, навесні усі разом приводили село до ладу. Адміністраторка сподівається, що так само зберуться на толоку і восени.
На запитання «Що вас мотивує?», Ірина Тринкаль відповідає: «Сім’я! Якщо в сім’ї все добре, то й на роботі буде ладитися».

Ліна ЯЛОВСЬКА

25.09.2021 09:00
Переглядів: 406
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.