Як в Тальнівській громаді борються з негодою - Вісті Черкащини

Як в Тальнівській громаді борються з негодою

З вчорашнього вечора більшість регіонів України почало засипати снігом. Не оминув снігопад і Черкащину, зокрема і нашу Тальнівську громаду. Жителі деяких сіл і окремих районів міста відчули себе відрізаними від світу, бо місцева влада вкотре продемонструвала свою неготовність до негоди. Дістатися до роботи, відправити дитину до школи, потрапити на візит до лікаря сьогодні вранці у мешканців громади не було жодного шансу.

Дорога у с.Кобринове

«Шановна громадо! Звертаюсь до вас! Я меншкаю по вул. Калиновій. Сьогодні зранку, брохаючись у купах снігу, я побачила, як з траси заїхала у мою вулицю сніговбиральна машина, але її ковш був піднятий. І толку жодного. А тільки виїхала за межі колгоспу – на Урожайну (колишня Колгоспна) – ковш опустився. Так от питання: на Калиновій люди не живуть? Де ваша совість?» – пише у «Фейсбук» Анастасія Мельниченко. До редакції телефонують жителі Гордашівки, Здобутку, Мошурова, Кобринового, Соколівочки із запитаннями, чому не розчищають дороги. Що говорити про сільську дороги та вулички, коли в самому Тальному почистили лише центральні вулиці. З техніки працювало лише дві машини. До кільця при виїзді з міста розчистили, а далі виїжджай, як хочеш.

Телефоном звертаємося до заступника міського голови Олександра Маринченка, який спішить відмовитися надавати коментарі, пояснюючи, що він на лікарняному. Не дає жодного пояснення і керівниця ПрАТ «Комунальник» Людмила Росол. Мовляв, телефонуйте у міську раду, запитуйте там. Міський голова Василь Сідько слухавку не бере. Журналісту вдається впіймати його перед засіданням виконкому. Ось що він сказав: «Так, це правда, негода нас застала зненацька. Із сільгоспвиробниками договорів на розчищення доріг у селах не заключено. Деякі з них навідріз відмовилися горнути дороги». Сільгосппідприємства Олександра Гижка, Анатолія Підгірного та Олексія Пасєки у четвер вранці не виїхали горнути дороги у селах, де орендують землі, що дуже обурило місцевих жителів.

Вулиця Чайковського, Тальне

За коментарями ми також звернулись і до новообраних старост Тальнівської громади. Зокрема, Тетяна Гудзенко сказала: «Хлопці горнули цілу ніч. Зранку почали прогортати Білашки, Поташ та Леваду. Тальянки будуть горнути лише після обіду. Мошурів, Романівка, Вишнопіль розчистили. Легедзине прогорнуте частково. Все горнеться силами сільгоспвиробників. Вони добросовісно поставилися до ситуації, дякую їм всім. Виїхати із сіл люди можуть».

«Вчора нас повідомили про негоду, яка насувається. Я об’їхав всі села. Веселий Кут прогорнутий, Лісове, Папужинці, Онопріївка – прибираються зараз. Прогорнута центральна дорога Тальне – Лісове. Є села, які не ще не розчищені, бо відсутній договір. Усе робиться силами товаровиробників. А що робити з тими селами, де не горнеться, я вирішую прямо зараз у міській раді», – каже телефоном Павло Козаченко, староста одного з округів.

Дорога у с.Мошурів

Подібна ситуація на старостинському окрузі Михайла Капериза: «Я ще ніде не був, після виконкому їду на села. Ситуація наступна: Майданецьке – сільгоспвиробник Олександр Мегей ще зночі горне 4-ма тракторами, бо йому людей везти на роботу, сільгоспвиробники Рейнюки теж зранку відправили 2 трактори, добросовісно трудяться, як зроблять у Майданецькому, поїдуть у Здобуток, бо там Микола Хавронюк не виходить на зв’язок, Людмила Кутова надала трактора, який вже працює. Сільгоспвиробники Новицькі та Володимир Мовчан, разом з Юрієм Півтораком із Кривих Колін цілу ніч і день добросовісно горнуть у своїх селах, там проблем немає. Доїхати до Тального від Кривих Колін можна без проблем. Не полінувались підприємці Новицькі прогорнути дорогу і у Катеринопільському районі. Жителі Павлівки Першої звернулись до Володимира Мовчана, аби розгорнув їм дорогу, адже у селі ніхто нічого не чистив. Підприємець пообіцяв до вечора все владнати. У Зеленькові горне Руслан Лисенко, у Лоташевому – Леонід Швець, у Колодистому – В’ячеслав Зайченко, у Глибочку – Валерій Коваль, а Корсунці – Дмитро Безушко. Щоправда, є проблема – деякі виробники хочуть, аби міська рада покрила їх витрати, а це не передбачено в бюджеті».

Дорога у с. Мошурів

Як бачимо, перевірку погодніми умовами Тальнівська громада знову не пройшла. А все тому, що не були вчасно заключні договори з сільгоспвиробниками, ніхто ні з ким не домовлявся, не просив. Усі підприємці, які долучилися до ліквідації снігового колапсу, працюють на голому ентузіазмі.

Дорога с.Здобуток

У заручниках, як завжди, опинилися ми з вами. Адже, за словами Віталія Накопюка, керівника ВАТ «Тальнівське АТП-17137», у місті виїхали на маршрут лише 2 автобуси (№3 та №4), а решта та сільські автобуси залишилися в гаражах. Не краща ситуація з міжміським та міжобласним сполученнями. Диспетчер автостанції Галина Володимирівна розповідає: «Багато машин сьогодні, через негоду, не вийшли на маршрути. Але людей теж немає». Шкільні автобуси, як повідомила начальник відділу освіти Раїса Карман, вранці вийшли на маршрути, проте не всі з них дісталися до місця призначення. Причини зрозумілі – нерозгорнуті дороги.

За словами Юрія Пашковського, начальника Тальнівського РЕМу, лінії електропередач у громаді поки витримують. Проте є певні відключення: у Шаулисі та в районі автостанції в Тальному. Бригади працюють в посиленому режимі над ліквідацією аварій.

Світлана САВЧЕНКО

28.01.2021 12:56
Переглядів: 3092
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.