Як у селі на Тальнівщині працює добровільна пожежна команда
26 червня минулого року в селі Криві Коліна на Тальнівщині урочисто заступила на чергування новостворена добровільна пожежна команда. До неї входять чотири водії-вогнеборці: Олег Герасименко, Олександр Поліщук, Максим Коренко, Вадим Яровий. Їм вручили бойове спорядження та ключі від пожежного автомобіля. Колектив забезпечений спецодягом та пожежним автомобілем «ЗІЛ», обладнаним усім необхідним інвентарем. Його в оренду Тальнівській міській громаді передала Державна служба з надзвичайних ситуацій.
За словами директора КП «Тальне-Сервіс» Віталія Марченка, основні їхні завдання – гасіння пожеж, профілактична робота з населенням, виїзди на задимлені місця, проведення інструктажів. Як підрозділ громади, добровільна пожежна команда співпрацює з черговою пожежною частиною. Зараз вогнеборців з Кривих Колін залучають до гасіння пожеж не тільки в рідному селі. Загалом у зоні відповідальності депо перебуває вся Тальнівська громада.
«Створення ДПК стало можливим завдяки злагодженій роботі Тальнівської міської ради, Звенигородського районного управління ГУ ДСНС України в Черкаській області та приватного бізнесу – ТОВ «Урочища Журавського». Підприємець Володимир Мовчан і депутат обласної ради Ігор Новицький давно опікуються пожежною безпекою в нашій громаді. Свого часу вони передали тальнівським рятувальникам комплекти захисного одягу та обладнання з Канади й США. Тож не дивно, що для ефективної роботи добровільних пожежників у Кривих Колінах Володимир Мовчан та Ігор Новицький створили всі належні умови. Депо облаштували на території ТОВ «Урочище Журавське», бо підприємство має велику майстерню для обслуговування автотранспорту. Гаражні бокси відповідають усім нормам пожежної безпеки. До них підведено воду й тепло», – говорить Віталій Миколайович.
До нашої розмови приєднався водій ДПК Максим Коренко й розповів про роботу кривоколінських добровольців-вогнеборців.
З його слів, тальнівські рятувальники щодня стоять на варті нашої безпеки й оперативно реагують на всі найнебезпечніші ситуації. Однак для найвіддаленіших куточків громади існує загроза, що вони просто не встигають вчасно доїхати до місця надзвичайної події та застають попелище. Тому варто створювати добровільні пожежні команди не лише в нашій громаді, а й у всіх куточках України. Адже під час загоряння кожна хвилина має величезне значення. Завдяки територіальній близькості водій ДПК швидше дістається до місця пожежі й гасить її на початковій стадії. Відповідно зменшується масштаб розповсюдження вогню, матеріальні збитки й загроза для життя й здоров’я людей та навколишнього середовища. Тальнівська громада велика, тому бажано, щоб у ній, окрім кривоколінської, діяло ще три добровільних пожежних команди. Під час воєнного стану може статися що завгодно.
«Робота рятувальників – відповідальна, оскільки від їхніх правильних дій залежить збереження природи, її флори та фауни. Під час жнив чергуємо на полях. Виїжджаємо переважно на загорання сухої трави чи стерні, стихійних сміттєзвалищ. Довозимо воду до місця роботи рятувальних підрозділів ДСНС. З такою роботою ми вправляємося без особливих професійних навичок, хоча їх постійно вдосконалюємо й опановуємо нові, – каже Максим Коренко й додає: – Минулого тижня до обласного центру завітала делегація зі США. Керівник організації «Hand In Hand Logistics» Лі Шуман, засновник організації «Fire, Rescue, Disaster Management» Марк Лінд та начальник пожежної служби у місті Бруклін-Парк, штат Міннесота, Шон Конвей. Вони оглянула пожежні підрозділи місцевої та добровільної пожежної охорони. Американські рятувальники показали нам, добровольцям-пожежникам, як рятувати людей, які потрапили в аварію, як правильно використовувати для цього обладнання й згідно з протоколами США надавати домедичну допомогу. Для нас це неоціненний досвід. Головне управління ДСНС та організація «Hand In Hand Logistics» підписали меморандум про співпрацю та розвиток добровільних пожежних формувань в області. Приїзд американських колег – це як стрибок у розвитку пожежно-рятувальної служби України. Сподіваюся, що наше співробітництво продовжиться, й у майбутньому українські фахівці працюватимуть за американськими стандартами».
Наталія ГОЛОВЕЦЬКА