«Вихід один – поява ще одного нотаріуса у Тальному»: Олександр Космін відповідає редакторці «Колоса»

На звинувачення редакторки газети «Колос» Ірини Рогової у неможливості оформити спадщину у Тальнівській держаній нотаріальній конторі, її завідувач Олександр Космін дає пояснення нашому виданню.
«Я виконую свої обов’язки на посаді керівника Тальнівської державної нотаріальної контори майже 20 років. І черги до нотаріуса були завжди, навіть в той час, коли у Тальному працювало два нотаріуси: я та приватний. Після адміністративної реформи жителі Тальнівщини мають можливість звертатися до нотаріуса у м. Звенигородка, Катеринопіль, Лисянку, Ватутіне, м. Шполу.
Причини такої ситуації, коли люди в черзі до нотаріуса, як пише «Колос», втрачають свідомість, від мене не залежать. Єдина контора, яка вчиняє нотаріальні дії на всю Тальнівську громаду – наша. Зрозуміло, цього недостатньо. Для порівняння, у сусідньому Ватутіному 2 нотаріуси, у Звенигородці – 4, у Катеринополі – 2, в Умані – 15.
Чим ми займаємося? На 99 % нашої зайнятості припадає видача свідоцтв про право на спадщину. Договори відчуження, купівлі-продажу, дарування, різні довіреності ми просто фізично не встигаємо робити. Поясню, чому. Коли приходять оформляти свідоцтво про право на спадщину, яка складається з кількох об’єктів (об’єкти нерухомості, земельні ділянки, грошові вклади), або спадкоємців 5 осіб, то це все вимагає часу. Раніше, коли я починав працювати, на нас не було покладено функцію реєстраторів. Тобто, кожне свідоцтво лише реєструвалося, наприклад, у спадковому реєстрі, не у реєстрі речових прав на нерухоме майно. Зараз кожне свідоцтво, кожен об’єкт необхідно зареєструвати. Вносяться паспортні дані, місце проживання, код, опис об’єктів, кадастрові номера. При задовільній роботі Реєстру одна реєстрація займає близько півгодини. Якщо співвласників 5, вносяться всі їхні дані і видається 5 витягів. Тож порахуйте. А ще буває Реєстр зависає, не працює. Багато чого виявляється у процесі роботи: може бути арешт, може бути заборона. Є помилки, допущені при реєстрації заповітів сільськими радами. Тобто спрогнозувати і вирахувати, скільки часу нам треба на одну справу, нереально. Це ж не прийом до лікаря.
На сьогодні нами заведено з початку року близько 330 спадкових справ. Ми здійснюємо у середньому10 реєстрацій в день. Крім того, нас ніхто не звільняє від участі у судах, відписки на звернення інших нотаріусів, завдань, які приходять електронною поштою, податкової, пенсійної звітності – це також робота, і ми повинні її виконувати.
Скажете, то я ж працюю не один, а маю помічників. Так, разом зі мною в конторі 2 діловоди та консультант, проте з Реєстрами працюю лише я, бо маю електронний особистий ключ, що служить допуском до Реєстрів. Мої помічники виконують технічні функції. На них покладено функції підготовки проєктів нотаріальних документів, виготовлення оригіналів та копій, ксерокопіювання, заповнення журналів і реєстрів. До того ж, у нас є архів, де зберігаються справи по суті за всю історію нотаріальної контори. У діловодів вистачає роботи з архівом, який підлягає постійному опису, формуванню. Крім того, нами витребувана частина справ приватного нотаріуса, які були заведені і здані нею в архів. І за заявами громадян ми витребовували їх і міняли місце зберігання.
Увести у штат ще одну штатну одиницю нам не дозволяє приміщення. Кожен співробітник нотаріальної контори повинен мати окреме робоче місце. Нотаріус – окремий кабінет, адже існує таємниця вчинення нотаріальних дій.
Отож, як на мене, вихід один – поява ще одного нотаріуса у Тальному. Проте Управління юстиції не може змусити жодного новоспеченого нотаріуса відкрити контору саме в нашому місті. Хіба я можу скористатися такою можливістю і перейти у приватний нотаріат.
Тепер щодо черг та комфортних умов перебування людей у них. Питання врегулювання черг не входить у мою компетенцію. Якщо за дверима стоїть 40 чоловік, і вони добре розуміють, що більше 10 справ я не візьму, та все одно продовжують стояти. Аби зробити чергу регульованою, люди пишуться на списки, потім хтось приходить з ночі і займає живу чергу і «ламає» всі списки. Це не приватна контора, тому на кавовий апарат та кулер з водою марно сподіватися. Щодо провітрювання коридора нотаріальної контори, де чекають люди, то минулого тижня за кошти міської ради вікно переробили з глухого на таке, що відчиняється. На цьому поки все».
Нагадаємо, Тальнівська державна нотаріальна контора працює у вівторок, середу, п’ятницю з 8.00 до 17.00. У суботу з 8.00 до 13.00 – це години прийому громадян.

Марина КАМІНСЬКА

11.08.2021 12:38
Переглядів: 2412
1 коментар

Коментарі

  • Flyer пише:
    14.08.2021 в 22:37

    а працювати швидше не пробував? задоволення отримує, що народ в обмороки падає … то може молодим дати дорогу…

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.