Вода кольору осені: у Соколівочці на Тальнівщині люди знову потерпають від неякісного водопостачання - Вісті Черкащини

Вода кольору осені: у Соколівочці на Тальнівщині люди знову потерпають від неякісного водопостачання

Майже добу у Соколівочці місцеві не могли користуватися водопроводом, бо з труб текла технічна, іржава вода. «Тарифи підняли, а про якість забули!» – скаржаться соколівчани у фейсбук.

Якось одного липневого дня поважна делегація тальнівського начальства завітала до с. Соколівочка на зустріч з водокористувачами. Дискусія була палка та жвава, адже жителі, часто не стримуючи емоцій, говорили що давно змушені користуватися технічною водою, яка тече їхнім, побудованим власним коштом, водопроводом. Тоді ж з’ясувалося у ході суперечки, в. о. сільського старости питання якості не поспішав вирішувати перед керівництвом, мабуть щоб не розгнівити. Тим часом односельці, серед яких старі люди, вимушені пити неякісну воду з водопроводу. Люди не раз приходили до очільника села, приносили воду, з вигляду схожу на сечу, проте результату нуль. І цього разу хтось з місцевих приніс як доказ пластикову пляшку, набрану з-під крану. 

Пан Сідько та його заступник Олександр Маринченко, як справжні господарі Тальнівської ОТГ,  до складу якої входить село, почали запевняти людей, що ситуація з водою найближчим часом зміниться. Адже тепер сільський водопровід, разом зі свердловинами та водонапірною вежею є власністю новоствореного КП «Джерело», що буде займатися водопостачанням у 3-х селах громади: Здобутку, Соколівочці та Гордашівці. Але й платити доведеться втричі дорожче. Попросили місяць часу на вивчення питання. Обіцянок давали багато. Серед них – подбати про водопостачання у сільський будинок культури, куди такі блага цивілізації чомусь до цього часу не дійшли.

Саме на цій зустрічі люди запитали у міського голови, коли в селі буде дитячий майданчик, бо з дітьми нема куди вийти. Можна сказати, люди таки «висварили» тоді його у чиновників. На гойдалки дітям гроші виділили з бюджету громади, своїми силами їх місцеві установили. Та чомусь у передвиборчій агітації це серед заслуг ВО «Черкащани». Мовляв, виділили на облаштування майданчика 20 тис. грн.. Та нехай, виборець ковтне!

А от проблему з водою у селі так і не вирішили. Періодично, час від часу, з труб тече така сама руда вода. Зіпсований одяг та білизна, електробойлери та пральні машинки, що миттєво виходять з ладу – це дрібниці. А як бути тим стареньким, у дворі яких немає криниці?

Запитали ми у Віталія Марченка, який очолює славнозвісне «Джерело»:

–Ми сьогодні були в селі, вивчали ситуацію. Причиною є порив у одного з користувачів по вулиці Вишневій. Ми перекрили водопостачання вулиці. А коли відновили – погнало іржею. Траса не ідеальна, тому і виходить такий результат. Цю свердловину пізніше треба буде чистити. Щоб раніше до неї бралися, то можна було б уникнути цього. На перспективу треба думати про нову свердловину. Побачимо, хто прийде до влади і де буде «Джерело»,  – коментує ситуацію.

Тобто зараз свої обов’язки виконувати комунальна служба не поспішає. Навіщо робити, коли завтра може прийти нова влада. Кому потрібні чужі проблеми? Отож, запасіться терпінням та чекайте. А ще не вірте на слово тальнівським чиновникам та посадовцям – п’ять років їх слухали та так нічого і не отримали.

Ліна ЯЛОВСЬКА

22.10.2020 12:53
Переглядів: 527
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.