«Відкрита влада, яка чує людей – це головне, чого вимагають люди» - Вісті Черкащини

«Відкрита влада, яка чує людей – це головне, чого вимагають люди»

Кандидати в депутати від політичної партії «Слуга Народу», працюючи над планом розвитку громади, зібрали та систематизували сотні наказів виборців, з якими йшли у кожен двір, запитували у жителів громади, які проблеми їх хвилюють найбільше та щоб вони хотіли змінити у своєму селі чи місті. Щоб не обмежуватися лише індивідуальним спілкуванням, вирішили запросити людей на так звані «дворові» зустрічі. Адже часто доводиться чути: «Підніміть нам пенсію, як можна жити на 2 тисячі!» або «Чому ми платимо за доставку газу?» тощо. З усього стало зрозуміло, що не всі люди знають про повноваження місцевих депутатів, як вони впливають на формування бюджету ОТГ, благоустрій, розвиток соціальної інфраструктури, з якими проблемами треба звертатися до обранців місцевої влади, аби вирішити питання. Почали збирати накази виборців з 26 вересня. За кілька тижнів опрацювали близько тисячі побажань мешканців району.


Отож, одна така зустріч відбулася в п’ятницю 9 жовтня у Соколівочці. Село має вигідне розташування, знаходиться за 8 км від м. Тальне і через село проходить дорога державного значення, яка, до речі, нині ремонтується. Ремонтні роботи дороги – на завершальному етапі, проте міст – якраз в активній фазі. Люди бачать зміни і хочуть відчувати їх і на місцевому рівні. На зустріч з кандидатом до місцевої та Звенигородської ради Ліною Яловською та кандидатом на голови Тальнівської ОТГ Євгенієм Безталанним прийшли найактивніші та свідомі жителі села. Був серед них і в.о сільського старости Володимир Щербатюк. Люди запитували у кандидатів про зміни у Виборчому кодексі, за якими проходитимуть місцеві вибори 2020, про суть реформи децентралізації, про механізми розприділення фінансів на потреби кожного села. У Соколівочці, як у кожному селі Тальнівщини, проблем вистачає. Найперше, людей хвилює стан доріг, переважна більшість яких не асфальтована, лише вимощена бруківкою та вимагає ремонту. Не завадило б і благоустроєм села зайнятися більш ретельно. Непривабливий вигляд має, наприклад, зупинка при в’їзді в село, вимагає оновлення й огорожа сільського кладовища. Лише нещодавно у Соколівочці збудували дитячий майданчик, влада ОТГ нарешті спромоглася виділити гроші на гойдалки, а місцеві самостійно їх встановили. Тепер дітворі є де побавитися. Хотілося б, щоб і молодь мала місце для дозвілля, непогано було б і ставок почистити, пісок насипати, щоб було де купатися в спекотну пору. Ідеї та плани є, а от фінансування не обіцяють, тому й прийшли люди на зустріч, щоб почути кандидатів, дізнатись про їхнє бачення проблем селян, про механізм розподілення бюджету на всі села ОТГ. Молоді люди порушували питання школи, яка, на їхню думку, має залишитися в громаді опорною, мобільного покриття, роздільного сортування відходів, благоустрою села. Запевнили, що готові брати ініціативу в свої руки, збиратися разом й робити село своє кращим, аби тільки влада виділяла фінансування. Ще багато дрібних проблем озвучили люди з надією, що їх нарешті почують.


У селі Червоному люди зібралися на зупинці шкільного автобуса, саме зустрічали дітей зі школи та садочка. Старшокласники вийшли з автобуса і розбіглися вулицями села. А от малюків треба спочатку розбудити, бо за проміжок дороги від Соколівочки до Червоного вони засинають. Батьки показують на ошатне приміщення дитсадка і бідкаються, що розвалиться, як буде пустувати, тому міркують, аби в ньому відкрили санаторій. Запрошують відвідати їхній ФАП, у якому немає ані води, ні санвузла, вже й санітарку скоротили, кажуть, що не мають касового апарата, тому в селі вже не придбаєш елементарних ліків. Та найбільша проблема Червоного – це водопостачання. Адже практично всі криниці в селі висихають, а старий ще колгоспний водогін вимагає реконструкції, щоб подавати людям воду з водонапірної башти сусіднього села Степне. Мешканці однієї густонаселеної вулиці спромоглися самостійно викопати рів під водопровід, тепер от будуть загортати, труби ж їм надало новостворене підприємство «Джерело». Люди з іншої вулиці слізно просять: «Ми просто залишилися без води, як нам жити?, – у розпачі запитує жінка з вулиці Шевченка, – якщо на вулиці кілька жилих будинків, а нам обіцяють допомогти лише трубами, то де ж взяти 30 тисяч, щоб провести воду? Почуйте нас, допоможіть!». Жителі скаржаться, що місцева влада не завжди чує їх, не робить нічого, аби посприяти у вирішенні їхніх проблем, мовляв, староста – в Соколівочці, то й думає він про соколян, а ми тут якось самі розберемося. Справді, проблем у селі вистачає.


Не менше їх і в сусідній із Соколівочкою Кобриновій Греблі. На зустріч з людьми приїхав також Ігор Новицький, кандидат у депутати обласної ради від партії «Слуга Народу». Він пояснив, наскільки важливо мати депутатів місцевих рад, районної, обласної саме з провладної партії. Це відкриє більше можливостей залучати державні субвенції на місця.
Жителі Кобринової Греблі, познайомившись ближче з кандидатами в депутати, емоційно обговорювали наболілі питання: приміщення школи, що почало обсипатися потроху, облуплена будівля поштового відділення, що знаходиться на балансі державної установи, благоустрій села, фінансування сільської футбольної команди «Зоря» та ще багато інших проблем, про які мовчати не сила.


Такі зустрічі з виборцями відбулися і в селах Антонівка, Онопріївка, Кобринове та Заліське. Серед багатьох озвучених проблем у Антонівці, наприклад, люди просили дозволити їм рибалити у сільському ставку, що зданий в оренду, незадоволені вони й станом сільського сміттєзвалища, що жодного разу в цьому році не підгорталося. Турбує їх приміщення запущеної тваринницької ферми, яке не погано було б використовувати під промислові потужності. І люди мали б роботу, і бюджет наповнювали б. Проблему робочих місць також піднімали жителі Онопріївки, які хотіли б, аби в їхньому селі запрацював плодово-ягідний цех із заморозки. Вуличне освітлення, лавочка на зупинці, обкошена та облагороджена територія клубу та сільського кладовища – такі питання порушували селяни. Всі вони входять до повноважень місцевої влади, яка часто не бачить і не чує своїх людей.
– Відкрита, чесна влада, яка чує людей – це головний меседж, що я почув від людей, – ділиться Олексій Бойко, кандидат у депутати місцевої ради.

Марина КАМІНСЬКА

16.10.2020 11:10
Переглядів: 1000
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.