Відділ земельних ресурсів Тальнівської міськради намагаються брати штурмом

Фото тематичне

– Що нам робити, може, охоронця на двері поставити? – бідкається спеціаліст І категорії, землевпорядник відділу земельних ресурсів апарату управління Тальнівської міськради та її виконавчого комітету Оксана Крижанівська. – Відколи ЦНАП почав працювати, відтоді ми не надаємо консультації громадянам. Але вони приходять, вимагають з нас ще й письмову відповідь. Недавно один махав тут такою замашною папкою. Ми виконуємо свою роботу. ЦНАП передає нам документи, які вони прийняли від громадян. Їх ми маємо опрацювати. Дивимося, чи не передана земельна ділянка у власність комусь іншому. Тоді починаємо формувати рішення. Так опрацьовуємо кожну заяву. Якщо чогось не знаємо, звертаємось до ДЗК, до Держгеокадастру. Вони нам дають роз’яснення, з’ясовуємо вид угідь. Потім подаємо на розгляд комісії, вони пишуть свою резолюцію. Опрацьовуємо і з головою, і зі своїм керівником. Може таке бути, що на одну ділянку – 22 претенденти, – пояснює.
Останнім часом, за словами працівників, двері кабінету спеціалістів земельного відділу не встигають зачинятися. Сюди, де працюють переважно жінки, приходять обурені жителі громади та, не стримуючи емоцій, намагаються з’ясувати, чому їм відмовлено у наданні земельної ділянки (бо на неї вони, як виявляється, не єдині претенденти), сиплють образами, виливаючи на них весь свій негатив, погрози та, м’яко кажучи, гучні репліки з нецензурною лексикою, знімають відео на телефони.
Такий випадок мав місце буквально на днях. Як розповідає Оксана Крижанівська, до них у кабінет увірвався гр. Макаренко з Лісового, а згодом зі скандалами і батьки молодика.
Рішенням 8 сесії міськради від 31 березня цього року (п.3.10) Макаренку було надано дозвіл «на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою передачі у приватну власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності Тальнівської міської ради, які відносяться до категорії земель – землі житлової та громадської забудови, вид угідь – землі під малоповерховою забудовою». Мова йде про 25 соток землі у Лісовому по вул. Янківській, 42. Проте на наступній 9-й сесії (від 23.04.2021) саме цей пункт було вирішено вважати таким, що втратив чинність «в зв’язку з виявленими обставинами».
На ім’я міського голови Василя Сідька надійшло письмове звернення від учасника бойових дій, інваліда ІІ групи гр. Шумейка з проханням зупинити дію рішення 8 сесії якраз у тій частині, що стосується надання дозволу гр. Макаренку на розроблення проєкту землеустрою:
– Рішенням сесії Лісівської сільської ради №6/8 від 12.07.2016 року мені було надано дозвіл на відповідну земельну ділянку та якою я фактично користуюся на даний час та виготовляю відповідні документи, – зазначив у зверненні атовець Шумейко.
Як пояснює головний спеціаліст відділу Анатолій Сокирко, вирішувати спірні питання цивілізовано громадяни вважають «холостим пострілом»: це немалі гроші та час. А тому не знаходять кращого виходу, як вриватися до кабінету земельного відділу, туди, де увесь час хтось є на місці.
Тим часом у Тальнівському відділку поліції рекомендують працівникам відділу земельних ресурсів міськради проводити роз’яснювальну роботу з відвідувачами, у крайньому випадку, якщо ті й надалі продовжуватимуть порушувати загальноприйняті правила поведінки, телефонувати «102».

Марина КАМІНСЬКА

26.05.2021 09:14
Переглядів: 604
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.