Від мистецтва до торгівлі: історія життя Меланії з Тальнівщини

З нагоди святкування Дня святої Меланії (13 січня) ми поспілкувалися з Меланією Турчак з Тальнівщини, яка проживає у селі Корсунка. Жінка народилася 10 січня якраз напередодні свята, тому мимоволі допомогла батькам назвати себе.
Розповідає, що раніше їй не дуже подобалося обране ім’я. Радувало лишень, коли кликали Мілою, та це було рідко. Давнє християнське ім’я не користувалось популярністю, а нині воно стало дуже рідкісним. Тому жінка сьогодні змінила свою думку і все ж радіє, що зветься іменем, яке має своє історичне походження.
Меланія Олексіївна народилася у Тальному. Пригадує, ще новеньку тільки збудовану Тальнівську школу № 1, там вона навчалася у 9-тому класі. Паралельно займалася і в музичній школі, освоювала гру на гітарі.
Потім здобувала вищу освіту у Канівському коледжі культури і мистецтв на диригентсько-хоровому відділі. Після закінчення навчання пані Меланія була направлена на роботу до Корсунки. Там 17 років вона пропрацювала художнім керівником у сільському будинку культури. У її пам’яті залишилися тільки теплі та приємні робочі моменти. Пригадувала, як змінювалося керівництво у селі, тоді все це впливало на розвиток та функціонування культури. Бували часи, коли зарплату отримувала мізерну, а працювала у будинку культури сама.
– Тоді село було велике, людей було багато. Створювали свій хор, була вокальна група, збиралися на репетиції. Ходили попід хати та запрошували приходити співати. Дітей у школі я навчала танців. Організувала дискотеку у селі для всіх бажаючих. Попросила, щоб придбали колонки та підсилювач звуку. Молоді було багато, всі із задоволенням приходили потанцювати, навіть приїжджали з інших сіл. А нині часи змінилися, молоді в селі стало менше, діти більше цікавляться гаджетами, а таких дискотек немає, мабуть, для кого організовувати, що й засмучує, – розповідає пані Меланія.


Уже понад 18 років, як Меланія Олексіївна працює продавцем магазину у селі. Кожного дня вона поспішає на роботу. Каже у житті трапилося так, що їй довелося самій виховувати двох дітей, тому, коли отримала пропозицію працювати, то одразу погодилася і за роботу трималася, бо діти росли, а їх ще потрібно було вивчити.
Менший син пішов її стежиною, вподобав культуру і мистецтво та нині навчається на мистецькому факультеті в Уманському педагогічному університеті. А от старша донька порадувала її двома онуками. Тепер Меланія Олексіївна хоче якнайбільше часу проводити з ними. Гордиться старшою онучкою Катрусею, яка займає перші місця з хореографії в Умані, а в меншого півторарічного онучатка, каже жінка, все ще попереду. Наша співрозмовниця переконує, що було б добре, якби кожен міг дозволити собі придбати те, що хоче, щоб було взаєморозуміння між людьми, тоді б всі були більш відкриті та привітні.

Ольга МОСКАЛЕНКО

13.01.2022 14:50
Переглядів: 1220
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.