Утримання понаднормативних посад у школах та нестача техніки: які заклади Тальнівської громади є фігурантами аудиту?

Наприкінці минулого року в Тальнівській громаді провели ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності, проведеної Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області. Перевіряли відділ освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради за період 2019–2023 років.

Вивчивши результати перевірки, журналісти зацікавилися деякими позиціями, що напряму стосуються керівників шкіл Тальнівської громади. Цитуємо з офіційних документів:

«…видатки на утримання понаднормативної посади практичного психолога та соціального педагога, а також на виплату заробітної плати з нарахуваннями учителям-логопедам…»

«…призвело до використання з порушенням коштів освітньої субвенції на загальну суму 971,87 тис. гривень. На час завершення ревізії порушення не відшкодовано…»

У складених та підписаних штатних розписах і тарифікаціях фігурують директор Тальнівського НВК №1 Голота О. С., директор Тальнівської ЗОШ №2 Солошенко Т. В. і колишній директор Тальнівської ЗОШ №3 Качан В. О.

«…під час проведення інвентаризації встановлено нестачу товарно-матеріальних цінностей (ноутбуки, лінгафонний кабінет) у Тальнівському НВК №1, Тальнівській ЗОШ №2 та Тальнівській ЗОШ №3».

Також фігурують деякі сільські школи. До уваги беремо лише великі навчальні заклади міста, адже кількість школярів у них у межах тисячі учнів. «…Завдано збитки установі на суму 458,83 тис. гривень. Порушення усунено в повному обсязі за рахунок поставки обладнання».

Від преси: Ну що ж, про роздуті штатні розписи у школах журналістам відомо давно. Адже, за інсайдерською інформацією, у школах міста директори шкіл звикли приймати на роботу майже все своє сімейство, а також кумів та близьких друзів. Ланцюжок можна продовжувати до безкінечності. Також місцеві жителі подейкують, що серед директорів шкіл є закономірністю притримувати посади і ставки й збільшувати родичам та друзям навантаження (години вичитаних предметів). Це відповідно гарно впливає на зарплату.

Стосовно родинних зв’язків школи №1: директоркою школи є Ольга Голота, а її невістка Альона Голота працює педагогом-організатором. До того ж, син директорки – Ігор Голота – обіймає посаду заступника начальника Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області. Кажуть, що цю посаду ввели персонально для нього, бо має впливові зв’язки в обласній раді – кума Анатолія Підгорного, голови облради. Запам’ятався Голота тим, що під час війни разом з поліцією затримував неповнолітніх за те, що вони запрошували тальнівчан на збори проти московських попів.

Стосовно родинних зв’язків школи №2: директор школи Тарас Солошенко працює у школі понад 20 років зі своєю дружиною Оксаною Солошенко, яка викладає географію. До того ж, у цій школі понад 40 років трудиться мати голови облради – Надія Підгорна, вона обіймає посаду вчительки зарубіжної літератури. Цікаво те, що Тарас Солошенко балотувався на місцеві вибори від політсили ВО «Черкащани», ту ж партію курує в області очільник облради Анатолій Підгорний.

 

За спостереженнями, пан Солошенко роками частенько міняв політсили доти, аж поки не пристав до тієї, яка на сьогодні йому – найвигідніша.

Цікаво те, що протягом останніх років дружина Солошенка під час навчального процесу кидала школу та їхала на роботу у Фінляндію. А її чоловік Тарас Солошенко на осінніх канікулах теж любив підробити закордоном. Мабуть, у директора школи ну дуже маленька зарплатня…

І це лише невелика частина проаналізованих журналістами результатів аудиту по освітніх закладах Тальнівської громади.

Далі буде…

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: Через ігрища обласних владців будівництво Черкаського центру екстреної медичної допомоги може бути поховане

Читайте нас також в Telegram!

16.04.2024 17:16
Переглядів: 3736
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.