Усі глядацькі місця були зайняті: у Тальному відбувся довгоочікуваний весняний концерт «Великодні передзвони» - Вісті Черкащини

Усі глядацькі місця були зайняті: у Тальному відбувся довгоочікуваний весняний концерт «Великодні передзвони»

Минулої п’ятниці у Тальному, що на Черкащині, у місцевому будинку культури відбувся грандіозний весняний концерт «Великодні передзвони». Тридцять номерів концертної програми. Щоб подарувати тальнівчанам справжній весняний настрій, понад 100 учасників художньої самодіяльності вийшли на сцену того дня.

– До цього концерту ми готувалися довго… Окрім наших місцевих артистів, ми запросили юних співаків і музикантів Уманського обласного музичного фахового коледжу ім. П. Д. Демуцького. Продумували все до найменших деталей: у якій послідовності стоятимуть номери, які пісні звучатимуть та які танці виконуватимуться для глядачів, які образи будуть у артистів. Усе це позаду. Й ось у травні  ми змогли нарешті вийти на публіку з великою концертною програмою, – розповідає організаторка заходу Людмила Якименко.

Пісні, танці, музичні та хореографічні композиції у виконанні творчих колективів і солістів присутні у залі зустрічали бурхливими оплесками, а проводжали вигуками: «Браво! Молодці!». Захоплення викликали молоді музиканти Уманського коледжу. Вони виконували твори на баяні, акордеоні, трубах – і це було неймовірно красиво. А які артистичні були танцювальні номери. Кожен вихід артистів на сцену – то було справжнє свято пластики, краси та грації.

– Виділити когось з учасників чи якийсь один номер як кращий з нашої концертної програми – просто нереально, – додає Людмила Анатоліївна. – Кожен учасник, кожен колектив додав нотки святковості у загальну програму нашого концерту. І в підсумку всі разом ми подарували глядачам незабутні емоції.

Майже всі 487 глядацьких місць були зайняті. Прийшли підтримати артистів батьки, бабусі й дідусі, знайомі, друзі, рідня, звичайні охочі та навіть мешканці населених пунктів Тальнівщини. Недаремно, адже концертна програма була яскрава та насичена. Розпочали захід танцювальною композицією «Привітальна» дівчата «L-POSITIVE», вбрані у гарні українські костюми. Вони, немов барвінок, вилися на сцені. Наступним виступив народний аматорський ансамбль української пісні «Ордана», заспівавши низку народних пісень. Далі дует трубачів у сучасній інтерпретації зіграв мелодію «Ой у лузі червона калина». А вихованці колективу «Smail» виконали зворушливий танець «Біля тополі». Землячка з Тальнівщини Лілія Острушко, нині ж директорка КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту» Дмитрушківської сільської ради, зачарувала всіх піснею «А жити треба». Потім на сцені з’явилися учасники «L-POSITIVE» та «L-STUDIO» і станцювали веснянку. Юна вихованка Тальнівської школи мистецтв Валерія Антонюк чарівним голосом заспівала «Вірте люди у дива». Далі під драйвову мелодію «Дівчина – козаче» виступили дівчата з спортивно-бального колективу «Лавіта». Молоді Юлія Ризун, Юліана Катернога, Титаренко Денис, Мамчур Анастасія зачаровували публіку сучасними піснями. Веселі й талановиті баяністи виконали кілька всесвітньовідомих мелодій. Протягом концерту весела співачка, талановита та приємна ведуча свят з Умані Тетяна Мазур оголошувала номери. Кожен колектив представив на заході кілька номерів. А далі розпочався найцікавіший та найочікуваніший «Театр Зірок». Впродовж місяця керівниця театральної студії «L-STUDIO» готувала з вихованцями цей номер. З батьками відповідально та старанно підібрала образи дітям. Ви запитаєте: «Що ж це за номер?». Відповідь проста: виступали справжні зірки!

Наталія Могилевська, Степан Гіга, Калуш, Ольга Полякова, Клавдія Петрівна, Леді Гага, Артем Пивоваров, Анастасія Каменських, Павло Зібров, Альона Альона, Джері Гейл, Yaktak, Дзідзьо, Надія Дорофєєва, Анна Трінчер, Тіна Кароль та Іво Бобул виступили на концерті. Щоправда, це юні вихованці студії, які копіювали великих зірок.

– Цей виступ учасники найбільше чекали! Я вражена: кожна дитина настільки увійшла в роль, що іноді здавалося, що на сцені реально виступають зірки України! Я пишаюсь дітьми, адже вийти і продемонструвати свого персонажа перед великою публікою нелегко. Емоції, які вони передали, образи, рухи, танці, далеко не кожен артист може так передати. Вихованці у мене найкращі, – додала пані Якименко.

Усі виручені  за квитки кошти були спрямовані на організацію концерту та розвиток творчих колективів. Частину організаторка передала захиснику Максиму Атаханову на ремонт військового автомобіля.

– Зізнаюся, це найкращий концерт на якому я була. Скільки позитивних емоцій отримала, просто не описати. Доземно дякую за такий концерт, який назавжди залишиться у моєму серці, – ділиться враженнями від свята тальнівчанка Юлія.

– Цей концерт просто неймовірний. Скільки талановитих діток виступило для нас. Радий, що на Тальнівщині зростають такі артисти. Думаю, у них буде велике майбутнє, – зізнається тальнівчанин Олег.

– Я отримала неймовірні емоції від номерів, які показували дітки. Також для мене по-іншому в дуеті зазвучали акордеон та баян. Адже хлопці грали наскільки професійно, що я відчула себе не у залі, а ніби прогулюючись вуличками Парижа, як у фільмі. Хочу висловити подяку хореографам, які займались з дітками і готували запальні танці. Узагалі хочеться побільше бачити на сцені молоде покоління талантів, сучасні танці, наші українські пісні як популярні, так і автентичні, можливо, у іншій обробці. Узагалі, ідея проводити такі концерти, – чудова. Адже, забувши за власні проблеми, забувши на мить, що живемо зараз у такий нелегкий час, я насолоджувалась концертом. Усім батькам подяка за те, що не жалкують коштів на костюми, на підготовку діток, на численні репетиції. Завдяки спільній роботі свято вдалося, і воно було не нудне й швидко промайнуло! Усе було в міру, і можливість виступити мав кожен колектив та виконавець, – розповідає жителька Тального Оксана.

Бажаємо всім колективам віри у світле майбутнє, сили духу, наснаги працювати у тому ж дусі, ще вищих досягнень і мирного неба над їхніми талановитими головами.

Аріана НЕСТЕРЕНКО

Читайте також: Радянська зірка, московська церква, імперська назва: влада Катеринополя тримається за символи тоталітарного режиму

Читайте нас також в Telegram!

14.05.2024 10:09
Переглядів: 2057
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.