Учасника АТО з Тальнівщини не взяли на квартирний облік
18 серпня виконком Тальнівської міської ради не підтримав кілька питань. Гаряче обговорювали, зокрема, пункт порядку денного «Про взяття на квартирний облік гр. Стороженка О.Л.». Як повідомила доповідачка Наталія Красновська, начальник відділу ЖКГ, Олександр Стороженко – учасник бойових дій, має інвалідність ІІ групи, що пов’язана з проходженням військової служби. Чоловік зареєстрований у своєї племінниці у Кобриновій Греблі, а члени його сім’ї – дружина і донька – у тещі військового.
Слово взяв Олександр Маринченко, заступник міського голови з питань ЖКГ. Він повідомив, що це питання розглянули попередньо на комісії (тоді за це рішення, як повідомили у залі, голосували «за» не всі, були й ті, хто «утримався».
І це тоді, коли «за» голосував юрист-консульт міськради Володимир Володін). Як пояснив Олександр Васильович, аби стати на квартирний облік, особа повинна бути забезпечена житловою площею, що не перевищує 7 квадратних метрів.
– Ми довго сперечалися, – сказав Маринченко. – За місцем реєстрації даного учасника АТО площа перевищує цю норму. Але ми розглядали питання власного житла. У цієї сім’ї власного житла немає. Вони живуть по різних кутках. Що таке реєстрація? Людина має право зареєструватися будь-де. Це не говорить про те, що в нього є право власності на це житло або якісь інші права. Через те комісія пропонує поставити дану людину на квартирний облік, так як в нього відсутнє житло.
Однак Ольга Котенко, керуюча справами міської ради, відрізала: «Там, де вона зареєструвалася, там санітарні норми її забезпечені – вище 7-ми квадратних метрів». Євгеній Безталанний, секретар міської ради, процитував законодавство та звернув увагу присутніх на те, що в ньому прописано «забезпечений житловою площею», однак не вказано, яким саме чином. Але й на це у Ольги Котенко знайшлася відповідь: «Нема значення, яким чином. Забезпеченість визначається рішенням виконавчого комітету обласної ради 84-го року». Якщо виходити з цих слів, то людина, щоб стати у чергу на квартиру, мусить жити у собачій буді та бути безхатченком, бо й орендоване житло рахуватиметься у ті 7 метрів квадратних – чи не так?
– Якщо ця людина звернеться до суду, вона буде визначена як така, що не має житла, – наголосив Маринченко. Він повідав про власний досвід (ще у 2005-му році), коли і його, учасника бойових дій, намагалися «посунути» у черзі на житло: «У зв’язку з тим, що у мене є житло. Хоча воно належало іншим особам. Казали: «У вас хватає». Я доказав, що маю право на власне житло», – сказав він.
Після довгих дебатів питання все ж «зарубали». На квартирний облік вирішили (за винятком кількох осіб) не брати захисника, який міг і життя покласти за кожного з нас. І це тоді, коли людина і справді не має власного житла (права власності на нього). Бути у черзі на квартиру, і це зрозуміло кожному, ще не означає, що це станеться зразу. Чи, може, Тальнівщина скаженими темпами погналася вперед і набудували вже стільки нового житла, що вже завтра роздаватимуть ключі від «свіженьких» квартир людям із черги?
Марта ДОВЖУК