У Тальному вшанували пам'ять загиблих учасників Революції гідності

Минають 5-роковини подій на Майдані, під час яких загинули сотні людей, що виступили на захист України. Сьогодні, 20 лютого у Тальному о 12.00 годині вшанували загиблих учасників Революції гідності. Містяни згадали ті трагічні події 5-річної давнини та поклали квіти, лампадки до меморіалу полеглих під час Революції Гідності та в зоні проведення антитерористичної операції. У Петропавлівському храмі отець Михайло Василюк провів поминальну панахиду за героями, адже 20 лютого в Україні – День Героїв Небесної Сотні. Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею».

-Кожен свідомий громадянин України має пам’ятати шляхетний вчинок Небесної Сотні, адже вони віддали своє життя за всіх нас, за світле майбутнє нашої країни, – наголосив міський голова Олексій Юрченко.

Волонтер Роман Шевченко закликав шанувати та пам’ятати імена Героїв, які віддавали своє життя на сході України та Майдані.

Під час мітингу ведучі Віктор Городнюк та Людмила Шуляк поіменно згадали Героїв-тальнівчан та волонтерів, які загинули.

– Ми згадуємо героїв Небесної Сотні, не маємо права забути ті страшні дні, коли спецпризначенці стріляли по беззбройних людях, медиках, фотографах і журналістах. Не маємо права забути дзвони Михайлівського собору, які кликали людей на Майдан. Наші тальнівці теж там були. Серед них Юрій Паращук з перших днів Революції був на Майдані. Коли сестра попросила не йти туди, він сказав: «Там діти, молодь, я мушу бути серед них. 20 лютого снайпер поцілив у потилицю Юрія Паращука. Йому присвоєно звання Героя України, посмертно. Майдан не вистояв би без допомоги наших волонтерів: Петра Каракулі, Миколи Шевченка, Ігоря Іванченкова. Тальнівщина понесла тяжкі втрати на Сході України, там загинули: Сергій Ярошенко, Олександр Шевцов, Віктор Мельниченко, Дмитро Оверченко, Василь Івченко, Дмитро Безуглий, Віталій Малиш, Євген Геш, Артем Жовтобрюх.

Вранці районне керівництво окремо від міського теж вшанувало пам’ять загиблих на Майдані. Містяни дивувались, адже чому б у такий поминальний, сповнений болю день, не об’єднатись і спільною молитвою та хвилиною мовчання не пом’янути героїв.

Цього дня на будівлях міськрад та районних адміністраціях почепили державні прапори із чорними жалобними стрічками.

Анна ДРАГУН, Ліна ЯЛОВСЬКА

20.02.2019 16:56
Переглядів: 1011
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.