У Тальному гості з Катеринополя поділилися досвідом створення громад - Вісті Черкащини

У Тальному гості з Катеринополя поділилися досвідом створення громад

Адміністративно-територіальна реформа на Тальнівщині пробуксовує. Процес добровільного об’єднання територіальних громад тягнеться із 2014 року. За цей період Тальнівська влада планувала створити то 27, то 7, то 5 громад. Кабмін запланував для нас одну. Голова районної ради Валентина Любомська та заступник начальника фінансового управління РДА Світлана Ковалишина докладають значних сил, щоб створити, бодай, дві громади.

– Тоді у нас і лікарня збережеться, і інвестицій зайде більше, – переконує Валентина Олександрівна.

Разом із деякими спеціалістами РДА вони впродовж декількох місяців відвідували конференції жителів сіл району і переконували у незворотності процесу.

Минулої п’ятниці підтримати тальнівську владу і поділитися досвідом приїхали перший заступник голови Катеринопільської райдержадміністрації Володимир Коваленко і начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Катеринопільської РДА Ольга Шарига.

Послухати сусідів запросили районних чиновників, міську та сільську владу, депутатів обласної та районної ради, громадських активістів.

Гості розповіли про переваги і труднощі об’єднання. Не оминули болючої для катеринопільських учителів теми – недостатнє фінансування. У Катеринопільському районі освітянам не вистачає коштів не те, що на утримання 18 навчальних закладів, а й на зарплату. У той же час у Єрківській та Мокрокалигірській об’єднаних територіальних громадах, які мають по декілька шкіл створюються власні відділи освіти. Чи довго протримається у них такий «рай», невідомо.

– Законодавство відстає від процесу об’єднання, – каже присутній на Тальнівському зібранні перший заступник голови Катеринопільської РДА Володимир Коваленко, – але працюємо над утворенням третьої громади – Катеринопільської, яка орієнтовно включатиме в себе 18 сільських рад, 12 із яких уже висловилися за об’єднання.

Володимир Андрійович порадив тальнівцям не «дрібнитися». Чим більша громада – тим більше буде надходжень, переконаний чиновник.

Варто зазначити, що у присутніх до гостей було більше запитань, ніж до своїх. Люди приїхали поділитися досвідом, а до них ставилися як до представників обласної адміністрації чи Кабінету Міністрів України.

– Під час утворення територіальних громад, сільські голови Катеринопільщини робили подвірні обходи і агітували людей за об’єднання, — каже Ольга Шарига.

На Тальнівщині більшість сільських голів не хочуть ініціювати об’єднання громад. Саме такий висновок можна зробити після «сходок» та за результатами проведеного у п’ятницю розширеного засідання робочої групи Тальнівської райдержадміністрації з питань формування об’єднаних територіальних громад. Сільські голови побоюються, що через об’єднання в деяких селах можуть зникнути школи, бібліотеки, ФАПи. Але найбільше бояться за свої чималенькі зарплати. Адже після реформи більшість із них залишаться безробітними.

– Територіальні громади мають об’єднуватися на добровільній основі. Насильно нікого гнати не збираємося, — переконував голова Тальнівської РДА Василь Клименко. Втім, на слайдах показали статті законів, де чітко записано, що тим, хто не об’єднається, державної фінансової підтримки на наступний рік не бачити.

Безініціативність адміністрації та пасивність сільських голів розкритикували депутати районної ради Іван Терещук та Володимир Мовчан. Це викликало хвилю емоцій у найактивніших сільських голів. А голова районної ради Валентина Любомська закликала депутатів районної ради разом із органам державної влади та місцевого самоврядування працювати на благо Тальнівщини.

Подивившись слайди презентації, послухавши гостей і тальнівську владу, подискутувавши, учасники розійшлися так і не дійшовши єдиного висновку.

Олег ШАТАЙЛО

24.04.2016 21:34
Переглядів: 420
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.