У Тальнівському коледжі немає грошей на підвищення зарплати
У зв’язку із невизначеністю бюджетного фінансування, дирекція попередила працівників тальнівського будівельно-економічного коледжу про те, що з 1 березня можливі зміни в системах та розмірах оплати праці, пільгах, режимі роботи, встановленні, або скасуванні неповного робочого часу, суміщенні професій, зміні розрядів і найменуванні посад.
Це й стало причиною нашої зустрічі із директором коледжу Андрієм Андрющенком. Розмовляємо в його кабінеті.
Андрій Миколайович каже, що в зв’язку із економією коштів, корпус №1 (основний) від початку опалювального сезону не опалюється. Зате і в гуртожитку і в інших приміщеннях, де навчаються студенти – тепло.
“Зрозумійте, від директора навчального закладу мало що залежить. Усе залежить від міністерства. Я там уже більше буваю, ніж у рідному коледжі. Ось і вчора був,– каже Андрій Андрющенко. – Сьогодні ніхто не може сказати, яким чином забезпечити доплату працівникам, щоб вони отримали з 1 січня обіцяні урядом 3200 гривень. Де брати гроші? Жодного нормативного документу стосовно підвищення зарплати, тарифних розрядів чи порядку нарахування стипендій, поки немає”.
Одним із варіантів, які пропонує міністерство,щоб вийти на суму 3200 гривень – це здійснювати доплати за рахунок спецфонду.
“Як це зробити серед навчального року? У нас навчається 52 “комерційні студенти”, які платять в середньому 5 тисяч в рік. За ці надходження ми вже платимо деяким працівникам зарплату з нарахуваннями на неї, податки, комунальні послуги. Для того, щоб вийти на економічно обґрунтовані показники потрібно підняти плату за навчання до 9 тисяч в рік.
За законом директор несе персональну відповідальність за невиплату працівникам заробітної плати.Тому наказ про попередження працівників коледжу про зміну істотних умов праці є своєрідною підстраховкою від найгіршого розвитку подій.
“Я роблю все чесно і гласно. Зібрав працівників і розповів їм про ситуацію, яка склалася. Наприкінці січня отримаємо тимчасові кошториси, або у березні – постійні. Побачимо бюджет, видамо інший наказ, яким анулюємо цей і все стане на свої місця. Але зараз ніхто ризикувати не буде. Наскільки мені відомо подібні накази видали й у Тальянківському, Шевченківському, Городищенському коледжах”.
Андрій Андрющенко каже подібні ситуації трапляються щороку. Але оптимізму додає те, що Тальнівський будівельно-економічний коледж 2016 рік закінчив без боргів.
Олег ШАТАЙЛО