У Тальнівській міськраді можуть установити детектор брехні

На першій сесії Тальнівської міської ради депутати не обрали заступника міського голови.

Депутат Тарас Солошенко запропонував перенести обрання заступника на наступне засідання.

“А навіщо? Давайте на цій сесії”, – відразу заперечив з місця депутат Микола Гурбич.

Представники громадськості, побачивши, що депутати із Громадянської позиції, Радикальної партії, Наливайченкової “Справедливості” не підтримують розгляд питання на цій сесії, стали вимагати від них пояснень.

“Ситуація в тому, що на попередніх зустрічах було домовлено – секретар і заступники голосуємо разом”, – каже депутат Солошенко.

Секретаря міської ради не обирали, бо за годину до сесії кандидат на цю посаду Віталій Шуляк, відмовився.

Переголосовують. Поки лічильна комісія рахує. Зала не вгаває.

“Запроданці. Виносити вас щас за двері. Ви за Короткова? За банду?” – не стримує емоцій голова районної спілки учасників та ветеранів АТО Василь Данилюк. Більшість запрошених його підтримує.

“Шановні гості, зберігайте спокій. Не зривайте сесію”, – просить голова.

Зрештою, депутати знову переголосовують. На цей раз порядок денний підтримують одноголосно. Міський голова Олексій Юрченко пропонує на посаду заступника міського голови колишнього народного депутата України й свого однопартійця Едуарда Леонова.

Леонов у Верховній Раді був головою підкомітету з питань законодавчого забезпечення прав інвалідів, їх соціального захисту і реабілітації, заступником голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації.

“До того я був депутатом обласної ради. Ще раніше – депутатом міської ради і секретарем міської ради. До сьогоднішнього дня, працюю заступником генерального директора національної мережі аукціонних центрів. Це державна компанія Фонду державного майна України. Безпосередньо займаюся майновим комплексом держави. Займаємся реприватизацією стратегічних підприємств. А тут якраз є чим займатися.

На час роботи у Тальнівській міській раді Едуард Володимирович погоджувався переїхати жити у Тальне.

“Зараз мене приютив шановний новообраний міський голова. Ласкаво просимо до нас у гості. Тільки зі своїм чаєм, будь ласка”.

к

Свій виступ розпочинає із різдвяних привітань та пропозиції усім депутатам виконувати гімн України, бо це не просто пісня, а славень в пам’ять про тих, хто загинув, здобуваючи державність.

Друг Едуард, як його називав міський голова, розповів, що хоч і народився у Євпаторії, але дитинство пройшло у Молодецькому Маньківського району.

Із виступу Леонова, можна зробити висновок – він має амбітні плани із залучення інвестицій у тальнівську громаду. Для цього хоче провести аудит комунального майна, законність його використання.

Є у Леонова і власне бачення щодо формування тарифів на газ та електроенергію.

‘ class=’aligncenter’/>

Головуючий припиняє обговорення і ставить на голосування. Стара влада та партії, керівний, або мозковий центр яких, знаходиться на “Ветсанзаводі” та в КХП (“Черкащани”, “Громадянська позиція” та “Справедливість”) на словах начебто за те, щоби міський голова швидше сформував команду, але на ділі – затягують, намагаються собі щось “виторгувати”.

У результаті “проти” Едуарда Леонова заступником міського голови проголосували “афганці” Олексій Неділько та Олександр Маринченко. Утрималися – усі депутати із Наливайченкової “Справедливості” (Тарас Солошенко, Володимир Міщенко, Тетяна Шкода, Вікторія Ряба), Громадянської позиції (Лариса Дімітрова, Ірина Топтун, Раїса Івченко, Ольга Мамалига), “Черкащани” (Олександр Гижко, Леся Соловей, Василь Сідько), по одному від “радикалів” (Алла Михальченко), “Батьківщини” (Анна Кулик) та “Укропу” (Володимир Швець).

За – Олексій Юрченко та депутати Тетяна Геращенкова (“Батьківщина”), Олег Сноз (“Укроп”) та усі депутати від БПП “Солідарність” (Микола Гурбич, Тетяна Жоломко, Віталій Накопюк, Олег Пономаренко, Ігор Карпенко) і “Свободи” (Віталій Шуляк, Володимир Ребрина).

Результати голосування дуже розчарували “атовців”. Вони вишикувались перед депутатами. А їхній голова Василь Данилюк підійшов до мікрофону і не добираючи слів, звернувся до обранців:

“Ганьба вам! А нашим “афганцям”, Льоша встань, позорище тобі. Ми завжди вас підтримували. Ти пішов протів нас, протів “атовців”

“Мене обирали не тільки “атовці”, мене ше обирали працівники, колгоспники, які мають землю”, – опонує йому Олександр Маринченко.

“Афганці, я б на вашому місці подзвонив і попросив, щоб прийшли сюди ваші хлопці і сказали, що вони підтримують вас, а не нас!”, – каже “атовець” Павло Кваша.

“Ви тут керували 20 років. Прийшла нова людина. Дайте йому робити”, – перегукує інших чоловік у формі.

Ті, що утрималися – мовчать. Хто проти – огризаються. Головуючий оголошує перерву.

Після перерви депутати сформували комісії міської ради. Поклали обов’язки старост на сільських голів Гордашівки, Здобутку, Соколівочки. Доручили їм в межах компетенції вчиняти нотаріальні дії. А також прийняли рішення до 1 квітня провести реорганізацію сільських рад.

На завершення представники громадськості попросили організувати пряму інтернет-трансляцію майбутніх сесій, щоб депутати бачили що пишуть про них виборці і як хочуть щоб голосування проходило.

Далі голова та депутати вирішують зробити перерву до 10 години 17 січня і вже тоді обрати заступників, секретаря міської ради та затвердити керуючого апаратом виконкому міської ради і утворити виконком. А ось умови оплати праці міського голови будуть розглядати з бюджетом.

Олег ШАТАЙЛО

Кого брати на підвищення?

Баталії в Єрківській селищній раді