У Тальнівській громаді досі не зіграли тендер на газ

Вересневу погоду нині, а зараз 24-те число, прирівнюють до тієї, що притаманна другій декаді жовтня: дощить, вітряно, температура вдень подекуди не вища від 10-ти градусів, а зранку може бути й нижчою – якихось 6-7. Жителі Тальнівщини починають протоплювати в хатах дровами, вмикають потроху й газові котли, хоча до відкриття опалювального сезону ще далеченько та й ціна на газ «кусається». Батьки, звісно, хвилюються та запитують, чи буде тепло у школах та дитсадках, куди відправляють дітей із теплих ліжок та обігрітих домашніх стін. Ми вирішили поцікавитися, чи буде відкрито сезон опалювання у закладах освіти Тальнівської громади, лікарні, у територіальному центрі.

Раїса Карман, начальник відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради, відповіла, що опалювати школи та дитсадки поки не будуть:

– Немає рішення виконавчого комітету, – пояснила Раїса Михайлівна. – Станом на сьогодні немає середньодобової температури, яка відповідає нормам. Треба, щоб 3 дні була середньодобова температура нижче 8-ми градусів, тільки тоді буде прийматися рішення виконавчого комітету. Станом на сьогодні її немає. На рахунок того, що трошки прохолодно, вони мають обігрівачі.

Директор Тальнівського будівельно-економічного коледжу Андрій Андрющенко запевнив, що все буде добре. Повідомив, що до опалювального сезону готові: «Поки ще не протоплювали – ще трохи рано, – пояснив він. – Тим паче, на суботу вже передають потепління».

Щодо тепла у Тальнівській дитячій музичній школі, директор закладу Тетяна Безпала повідомила, що зараз приміщення школи не опалюють.

–Не топимо в музичній школі, тому що на енергоносії нам мало грошей виділили, а якщо почнемо зараз топити, це зі спецрахунка підуть гроші, яких мало – ми не зможемо покрити ще й ці витрати, – сказала Безпала.

Батареї Тальнівської лікарні поки теж не радують теплом:

– А як ми можемо самі почати опалювати приміщення? Для цього є місто, яке видає наказ, що дозволяє, і тоді ми починаємо опалювання. Поки наказу такого не було. Без нього ми не маємо права розпочати. Опалювальний сезон розпочинається із 15 жовтня, – прокоментував керівник КНП «Тальнівська багатопрофільна лікарня» Олег Солодько.

Як виявилося, і чомусь про це не згадав жоден з вищезгаданих керівників, відсутність рішення виконкому, котла, що працює на дровах, інших якихось факторів – це тільки верхівка айсберга. Насправді проблема є значно глибшою:

– Проблема з газом залишається, – сказав Василь Сідько, міський голова Тальнівської МТГ. – І приховувати її не варто, оскільки проблема є: не можемо зіграти тендер на газ. Вже не перший тендер проводимо, особливо освіта, і нема. Проводили по 19 гривень, а це вже по 30 грн. і незрозуміло, чи ми його зіграємо. Оце така ситуація.

Ми запитали очільника громади також про те, чи можуть вже зараз розпочати обігрів приміщень школи та дитсадків, що опалюються дровами? Василь Петрович відповів: «Як буде середня температура 3-х днів нижче +8, тоді я зможу видати розпорядження про початок опалювального сезону, – сказав Сідько та додав, що опалювальний сезон починається з 15 жовтня.

Не зіграли тендер, виявляється! Те, що ми почули, не може не викликати обурення, адже в таку холоднечу за вікном у дитсадках та школах діти чекають на тепло. І це тоді, коли КНП «Тальнівський ЦПМСД» громади днями звітував про те, що хворіють зараз переважно діти.

Є у цій історії, на щастя, й позитив. У Тальнівському територіальному центрі соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг), де опікуються людьми похилого віку, вже почали протоплювати: «Ми опалюємо. Завжди протоплюємо, як холодно. Дровця кидаємо. Ми – на дровах, тому не чекаємо основних розпоряджень. Як бабусям холодно, вони кажуть, значить топимо, – сказав керівник закладу Сергій Шпичак.

Ольга ОСІЯНЕНКО

24.09.2021 15:52
Переглядів: 428
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.