У скільки обійдеться тальнівцям зібрати школярів до школи

Щоб знайти відповіді на це та інші запитання, йду на базар та до магазинів дитячого одягу нашого міста. Так от, вже за годину моїх походеньок стає зрозуміло, що ціни на шкільний одяг у магазинах та на базарі особливої різниці не мають. Хіба дещо відмінними вони є для хлопчиків та дівчаток. Та й не одягнеш же дівчинку у сорочку, правда ж? Уявімо, що збираємо двох діток до першого класу, Ваню та Юлю. А, оскільки справжні джентльмени завжди пропускають дівчаток вперед, Юлечку першою й одягатимемо. Скажімо, наша першокласниця обрала блузку та спідничку. В середньому разом вони коштують близько 350 грн. Ось і туфлі вибрала за 250 грн. Купую також майку та трусики за 100 грн., гольфи – 25 грн.. Всього 725 грн. Ваня, тим часом, приміряє штанці, які купуємо за 250 грн., до них підбираємо і святкову сорочку, а це 200 грн., взуття – 250 грн., беремо також майку та труси-боксери за 110 грн., шкарпетки за 20 гривень. Всього 830 гривень. Основне ніби придбали. А канцтовари, портфелі? Швиденько йдемо докуповувати все за списком: зошити в клітинку і в косу лінію, ручки, лінійки, обкладинки… Всього й не порахуєш. Купуємо лише найнеобхідніше й за середніми цінами. Ось, наприклад, один зошит коштує у Тальному 3 гривні, з яскравою обкладинкою та зображенням улюблених героїв мультсеріалів. Звісно, можна було б купити й за дві, але як не врахувати думку Вані та Юлечки? Далі – ручки по 3 грн., прості олівці по 4 грн., сухий клей – 13 грн., кольорові олівці – 44 грн., пластилін – 30 грн., гуаш (9 кольорів) – 80 грн., портфель для Вані – 450 грн., Юлі сподобався той, що за 380. Нарешті викреслили останній пунктик зі списку. А на калькуляторі у продавчині – 1950 грн. Оплачую й підраховую подумки, що гаманець сьогодні обмілів рівно на 3505 грн. Але ж зібрані обоє! Звісно, цифра ця могла б бути більшою, якби ми ще придбали ланч-бокси, пляшечки для водички, спортивні костюми та взуття, светри та ін..

А якби купувала все в інтернет-магазинах? Але ж там не роздивишся, не поміряєш ті самі штанці, та й як обрати якісного виробника? Проте інтерес, як кажуть, узяв верх, тому заглянула на сторінку кількох таких магазинів українських виробників. І, якби мені й справді потрібно було б збирати наших першокласників, то блузку для Юлі можна було б придбати за 100 грн, спідничку – за 116, майку – за 29 гривень, а трусики – за 16. А от для Вані сорочку купила б за 76 гривень, штани – за 190, шкарпетки – за 12 грн., боксери і майку – за 52 грн. разом. Та сама картина й з канцтоварами та портфелями. Ціни нижчі, на всьому тисячу гривень, а то й більше, можна зекономити, але як вгадати з якістю?

Звісно, ціни на одяг та канцтовари – річ нефіксована. Не можна сказати, що олівець коштує 4 грн. і крапка. Можна купити його і за 5, 6, 7, 10 гривень. Важливими є також вподобання батьків та діток. Хтось обирає якість, хтось обирає, де дешевше, але й щоб якістю не поступалася річ тій, яка коштує в рази дорожче. Спробуйте знайдіть дві абсолютно однакові думки. Та й статистика – це одне, а на практиці все зовсім по-іншому. Про це добре знають мами першокласників Віки та Ростислава з Тального:

– Канцтовари я купувала за списком, який дала вчителька, – ділиться пані Лариса, мама Віки. – Коли про що нагадаю, побачу, то й купую. Окремо нічого ніде не замовляла. Одяг, наприклад, не весь ще придбала. Усе обираємо разом з донечкою, за її смаком. Ціни різні: кардиган на базарі купили за 300 грн., туфлі теж обійшлися нам у стільки ж. Святкову блузку надивилися у магазині «Модні дітки» в межах від 300 до 450 грн., там купуватимемо і спідничку, коштує вона теж в межах 300 грн. А от банти зі стрічок нам власноруч зробила наша тітонька. До інтернет-магазинів ставлюся скептично. Рідко замовляю щось дітям. Я люблю роздивитися, поміряти. А ще, враховуючи моїх перебірливих дівчат (посміхається), купуємо все разом, вибираємо в магазинах чи на базарі.

– Мені завжди легко збирати сина чи то до садочка, чи то тепер до школи, бо завжди роблю це з задоволенням, – розповідає мама Ростислава Ольга. Цього року купувала канцтовари в магазині «Оазис». Все вибирав син, а я тільки підказувала, що якісніше. Одяг купую і в магазинах, і замовляю на сайтах. Але віддаю перевагу магазинам, бо тут можна потримати речі в руках, і поміряти, й роздивитися. Знаю батьків, які їздять до інших міст, Звенигородки чи Катеринополя, купують все до школи там, бо дешевше. Але ми, оскільки їздити не дуже любимо, купували все на місці.

Дешевше чи дорожче, сорочка чи вишиванка, штани чи костюм, спідничка з блузкою чи плаття – варіанти можуть бути найрізноманітнішими. Ви й досі не вирішили, де і як збиратимете дитинку до школи? Варто поспішати!

Ольга ОСІЯНЕНКО

30.08.2019 09:46
Переглядів: 1064
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.