У сільському клубі на Тальнівщині всі артисти місцеві

Концерт у селі, або будь-який інший культурний захід можна організувати лише з допомогою активних учасників, переконують Віра Боровець та Люся Чурпіта – працівниці сільського будинку культури у селищі Здобуток, що на Черкащині. А головними артистами цих заходів у них можуть бути лише жителі їхнього селища. Тож левова частина роботи жінок йде на те, аби залучити до співпраці здобутківців. А потім дружньою і творчою командою розважати селян, відволікати від буденних справ, можливих стресів та розвивати їхні культурні цінності.
Віра Боровець, завідувачка СБК, розповідає, що сама родом із Рівненської області. Народилася у багатодітній сім’ї. Була найстаршою донькою, отримала середню освіту, а потім пішла працювати. Ніде не здобувала вищу освіту, бо не мала можливості. А потім не було на те часу. Всього жінка навчалася сама. Переїхала у Здобуток 1982 року. Спочатку працювала у колгоспі, а потім з 2003 року очолила Здобутківський сільський будинок культури. І от уже 18 років зберігає та розвиває культурні цінності у селищі. Пригадує, що раніше все трималося на її плечах. Вона була і завклубом, і художнім керівником, і прибиральницею. А от з налаштуванням електричних приладів завжди допомагав та й нині допомагає чоловік Віри Адамівни.
Тепер разом з молодою колегою, Люсею Петрівною, вони активно організовують різні культурні заходи у селі. Мають свою сторінку «Здобутківсткий СБК – філія КЗ «Тальнівський будинок культури» у соціальній мережі «Фейсбук», де постійно інформують про всі свята, про культурні заходи у їхньому закладі, про творчих та талановитих людей села, про їх успіхи та багато іншого.
Віра Адамівна говорить, що зараз працювати легше, бо як тільки прийшла на цю посаду, то матеріальної бази як такої не було. А від цього дуже залежить робота клубу, його можливості. Нині жінку радує те, що допомагають спонсори. Тому вони мають змогу і костюми пошити для виступу, і придбати все необхідне для будь-якого культурного заходу. Каже, дуже вдячні всім, хто відгукується на їхні прохання і допомагає фінансово. Тоді вони мають більше можливостей зробити свято кращим.
Люся Петрівна теж із захватом розповідає про свою роботу. Художнім керівником вона тут уже 4 роки. Каже, жодного дня не пожалкувала, що працює саме тут. Їй подобається співпрацювати з людьми, заряджатися енергією від дітей. Дуже цікаво писати сценарії, вивчати нові пісні і танці, готувати концерти.
Жінки наголошують, що після карантину стало важче працювати. Люди остерігаються і не хочуть брати участі. А от дітей ще тяжче відірвати від смартфонів та зацікавити чимось іншим.
– Нині люди поважного віку у селищі дуже налякані ковідом, тому бояться десь виходити, зразу ж цікавляться, чи ми вакциновані. Також зараз трішки нам важче проводити культурні заходи, бо деякі наші активісти поїхали навчатися, тому потрібно когось шукати із молодших, – каже Боровець.
Жінки гордяться своїми сільськими артистами, бо як зауважують, без них ніякого свята не буде. У кожному концерті беруть участь і маленькі, і дорослі жителі Здобутка. Найменшою учасницею художньої самодіяльності була 3-річна дівчинка, а найстаршою – 74-річна.
Останнє найбільше свято, яке організовували жінки у селі, був концерт до 30-річчя Незалежності України. А нещодавно святкували День козацтва. Робили «Козацькі забави» – активні ігри для дітей. 30 жовтня організували зустріч з односельцями, своєрідну бесіду, до Дня села, щоб ознайомитися та згадати історію населеного пункту.
Жінки дуже активні, ініціативні та творчі. Мають єдину ціль – зацікавлювати та розвивати жителів села і плідно працюють у цьому напрямку. Кажуть, що місцевим цікаво ходити на концерти, дивитися на виступи своїх рідних та близьких. Інколи навіть селяни самі цікавляться, коли буде якийсь культурний захід, якщо давно не було, а це стимулює Віру Адамівну та Люсю Петрівну вигадувати щось нове та цікаве.

Ольга МОСКАЛЕНКО

09.11.2021 09:00
Переглядів: 698
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.