У селі на Тальнівщині вода з місцевого ставка підтопила людям посіви та городи

Минулого тижня у Кобриновій Греблі на Черкащині біля ставу зібралися люди. Обурені жителі села нарікали, що орендарі почали спускати ставок без жодного попередження та називали такі дії самоправними. Заставку підняли – вода пішла в замулений та порослий очеретом канал, вийшла з берегів та попідтоплювала посіви.

– У мене є ділянка, вона приватизована, це моя власність. Посіяний ранній сорт сої, у понеділок можна було б збирати. Чого не сказали: молотіть, бо ми будемо спускати ставок? А тепер мені що робити, коли сою підтопило? Хто мені компенсує збитки? – обурювалась жителька села Катерина Сивуненко.

– Тут же газова труба йде! Обірве труби. А хто буде ремонтувати? У криницях зникає вода, як ставок спускають. Його не можна спускати, бо це водосховище. Де наша екологія, куди дивляться всі служби? – обурювався інший мешканець села.

– Ви якби полізли та подивилися, що там під сподом робиться. Газ наш накриється, цей проїзд теж, – скаржився місцевий житель Анатолій Іванович. Чоловік каже, будував ці споруди, тож тепер не мовчатиме.

Люди переймалися й тим, що якщо ставок спустять, невідомо, коли наберуть воду, а скоро підуть морози – попідриває плити, вони попросідають і вода піде поза них – руйнувань буде не уникнути.

На місце події прибув староста Павло Козаченко та адміністраторка села, приїхав і представник фірми «Водбуд» Юрій Громовий, яка орендує водойму з січня цього року. Павло Олександрович попросив людей казати слово по черзі та робити це спокійно. Прибули також правоохоронці. Вони повідомили, що заяви щодо даного конфлікту ніхто з місцевих мешканців не написав. Втім, люди підписали колективне звернення на ім’я міського голови Василя Сідька. До речі, він також приїхав у село разом з Михайлом Солошенком з земельного відділу міськради. Останній взяв із собою пакет документів та надав усі роз’яснення щодо питань, які хвилювали громаду села. Також стало відомо, що «Водбуд» орендує тільки водне плесо, а от гідроспоруди знаходяться у розпорядженні Служби автомобільних доріг Черкаської області і щоб проводити там, наприклад, якісь укріплюючі чи ремонтні роботи, потрібно мати погодження Служби та проєкт. Зрештою конфлікт вдалося загладити, дійти усної домовленості: заставку прикрили, представник фірми запевнив людей, що компенсує всі збитки, завдані посівам, та поки не спускатиме воду з водойми.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Дружина військовослужбовця з Тального просить допомогти зібрати кошти на автомобіль

Читайте нас також в Telegram!

19.09.2022 12:01
Переглядів: 2302
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.