У одному із садочків Тального для дітей викладають англійську

Заклад дошкільної освіти №3 «Сонечко» причаївся в одному із затишних куточків Тального неподалік щебеневого заводу. Єдиний у цьому досить великому мікрорайоні міста. Про нього вже точно не скажеш: садочок біля садочка. Навпаки, знаходиться від інших ЗДО в радіусі трьох кілометрів. З малесенькими дітьми та ще й за несприятливих погодних умов добиратися до них незручно. «Сонечко» ось уже понад 50 років приймає діток у свої обійми.

Про комфортні умови, створені зусиллями вихователів і батьків; організацію навчально-виховної роботи, чудовий педагогічний колектив нам розповіли директорка дошкільного закладу Тетяна Кмітевич та батьки малюків Леся Швець й Олена Сидорчук.

Цей дитячий садок, розрахований на 140 місць, відкрився в останній день лютого далекого 1973 року. Саме тоді маленькі дитячі рученята вперше відчинили його двері, а цікаві оченятка почали звикати до дивовижного світу, де оселилося безтурботне дитинство. За п’ять десятків років педагогічний колектив виховав і випустив у світ не одну тисячу малюків, озброєних необхідними знаннями, умінням працювати в колективі, вихованих і підготовлених до школи. За словами Олени Сидорчук, вони, як пташенятка, вилетіли з рідного гнізда. То й не дивно: адже для кожної дитини дитсадок стає рідною домівкою.

Зі слів директорки Тетяни Кмітевич, у закладі є музичний і музично-спортивний зали, мінімузей гончарства та вишивки, групові й спальні кімнати, кабінети медсестри, музичного керівника й каштеляна, ізолятор, кімната безпеки, пральня. На просторому подвір’ї розташовані спортивний та ігрові майданчики. Вихователі за постійної підтримки батьків щороку ремонтують приміщення й оновлюють інтер’єр, тому «Сонечко» процвітає.

Народне прислів’я стверджує: «Якщо твої наміри розраховані на рік – сій жито, на десятиліття – саджай дерева, на століття – виховуй дітей». Керуючись цією мудрою настановою, працює творчий і злагоджений колектив. Окрім педагогів, у ньому трудяться старша медична сестра, дві кухари, завгосп, машиніст прання одягу та білизни. Усього 22 особи. Директорка Тетяна Кмітевич об’єднала навколо себе дев’ять творчих, розумних, ініціативних, сповнених любові до дітей і до своєї професії людей, які приділяють велику увагу всебічному розвитку малят, виховують їх патріотами й фізично загартованими людьми. Троє з них здобули вищу освіту, інші – неповну вищу. Одна з виховательок має звання «вихователь-методист».

Окрема гордість ЗДО №3 – волонтерський гурток англійської мови. Алла Галан єдина в Тальнівській громаді вихователька, яка згідно з дипломом про неповну вищу освіту має право викладати англійську мову. Дітки із задоволенням відвідують її заняття. Учителі-початківці Тальнівської гімназії №3 задоволені якісною підготовкою вихованців «Сонечка» до школи. А батьки впевнені, що їхні дітки в садочку краще розвиваються, багато чому навчаються, пізнають справжню ціну дружби.

Виховательки беруть участь у Всеукраїнських, обласних та районних педагогічних виставках. За результативну працю нагороджені грамотами, подяками й дипломами. Колектив «Сонечка» тісно співпрацює з батьками вихованців, активно залучає їх до участі у виховних заходах, благодійних ярмарках, виставках тощо.

Леся Швець під час нашої бесіди не стримує хвилювання. «Усі працівники закладу – це сама совість. Моя донька із задоволенням відвідує його. Які чудові свята готують і проводять виховательки! – каже вона. – У групах завжди чисто й затишно. Їжа, приготовлена кухарками, завжди свіжа. Відчиняєш двері, а в приміщенні пахне молочком і солодкою булочкою. У нас є «любима костюмерка Тереза», яка шиє оригінальні костюми. Я прийму все те, що приймає моя дитина. Якщо їй тут комфортно, значить добре й мені».

За словами інших батьків, «Сонечко» – найкращий садочок. Вони щасливі, що його зберегли.

Наталія ГОЛОВЕЦЬКА

Читайте також: Радянська зірка, московська церква, імперська назва: влада Катеринополя тримається за символи тоталітарного режиму

Читайте нас також в Telegram!

01.07.2024 10:28
Переглядів: 1600
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.