У храмі святих апостолів Петра і Павла в Тальному освятили йорданську воду

Сьогодні, об 11-й годині, у храмі святих апостолів Петра і Павла Православної Церкви України в Тальному відбулося освячення води з нагоди свята Хрещення Господнього. Чин водосвяття звершив настоятель храму отець Андрій Гаргат.
Перед освяченням у храмі відбулася Божественна літургія, під час якої віряни молилися за мир в Україні, за воїнів Збройних сил та за якнайшвидшу перемогу. На спільну молитву зібралося близько сотні прихожан.
Цього дня подвір’я і храм наповнилися людьми з кошиками й торбинами – тальнівчани приносили посудини з водою, яблука, груші, солодощі, запалювали свічки, які тримали в руках під час молитви. Саме під час освячення почав накрапати дощ, однак, попри вологу, свічки не гасли, що багато хто з присутніх сприйняв як добрий і символічний знак.
Отець Андрій звершував чин освячення у білій ризі як символі чистоти, світла та оновлення. Після читання молитов священник окропив присутніх і воду, звернувшись до громади з теплими словами благословення.
Отець Андрій Гаргат:
«Дай, Боже, щоб ви дочекалися і наступного року споживати цю святу йорданську водичку. Ви, ваші родини, ваші діти. Хай Господь благословляє і укріпляє вас, подаючи міцне здоров’я, мирне небо і якнайшвидшу перемогу – під Своєю ласкою та опікою. Молімося за вас, за ваше здоров’я і за нашу перемогу. Христос хрещається!»
Також настоятель нагадав, що йорданська вода є великою святинею, і закликав берегти її з вірою та молитвою.
«За бажанням я освячу й ваші домівки йорданською водою. Я обов’язково завітаю до кожної оселі», – додав священник.
Під час богослужіння неодноразово лунали молитви за українських Захисників, за тих, хто нині на передовій, і за тих, хто віддав життя за свободу України. У словах отця Андрія звучала впевненість і надія, що з Божою допомогою український народ вистоїть.
Освячення води у храмі Петра і Павла стало не лише церковним обрядом, а й спільним актом віри, єдності та підтримки одне одного у непростий для країни час.
Анна ДРАГУН



