Тренер-переселенець із Донеччини навчає бойовим мистецтвам дітей у Тальному
Олексій Атласов приїхав із своєю сімє’ю на Тальнівщину в жовтні минулого року. Його, як і багатьох інших внутрішньо переміщених осіб, у нашу громаду привели жахи війни, від яких довелося втікати. Ще у квітні його родина виїхала із Донеччини, спочатку зупинилися у Кіровоградській області, потім жили поблизу Лисянки, нині ж – зупинилися в Онопріївці.
Війна, яку розв’язала росія, лишила родину Атласових не тільки домівки, а ще й принесла інші випробування. Один із синів Олексія – військовий, він отримав поранення в Мар’їнці, Донецької області. На жаль, хлопець втратив у бою із окупантами ногу і нині проходить реабілітацію.
Сам Олексій, переїхавши на Черкащину почав тренувати дітей у школі, а оселившись на Тальнівщині став помічником тренера зі змішаних єдиноборств в одному із спортивних залів Тального.
– Я дізнався, що тут тренують дітей, привів сюди сина. В розмові із тренером поділився, що маю досвід у тренуванні і той запропонував стати його помічником.
Один із синів Олексія – Григорій, ще з дитинства займався різними видами спорту і батько йому в цьому сприяв. Тож він встиг стати Чемпіоном України по рукопашному бою, а у 2021 році – Чемпіоном Європи із бойового самбо.
– Я теж займався цими видами спорту, тому мені хотілось, щоб син спробував свої сили в цьому. Ми з дружиною хотіли, в першу чергу, не призів чи грамот, а того, щоб дитина мала розвиток. Зараз багато дітей проводять свій вільний час лише в телефонах та комп’ютерах і ми не хотіли такого для свого сина, – говорить Олексій.
Також він говорить, що такі види спорту, як змішані бойові мистецтва, навчають самозахисту, що теж важливо для будь-якої людини. Олексій зізнається, що йому самому до душі тренувати дітей, каже, що це ніби його покликання. Головне, каже він – це вміти мотивувати молодь до занять спортом. І це далеко не тільки робота тренера.
– Тут працює такий трикутник: тренер, дитина та батьки. Якщо хоч один із цих компонентів випадає, тоді дуже тяжко заохотити дитину. Тренер має навчити, дати стимул, а у дитини має бути бажання. Якщо ж змушувати, то ніякої перспективи у цьому немає.
Олексій Атласов розповідає, що хорошою мотивацією для дитини, яка займається спортом є змагання. Він каже, що не головне, виграла дитина чи ні, а головне, щоб у ній з’явився дух суперництва.
Тая АГАВЕРДІЄВА
Читайте також: Зі Звенигородки примусово повертають додому азербайджанця