Тальнівським учителям два роки не повертають кошти за під’їзд

У Тальному компенсацію за пільговий проїзд учителів до місця роботи не виплачують 2 роки.

На президії районної ради запропонували райдержадміністрації і сесії внести зміни до бюджету і виділити294 тисячі гривень для погашення дворічної заборгованості за під’їзд учителів до навчальних закладів.

“Я хотіла б роз’яснити депутатам, що ці кошти не можна буде використати, – каже начальник фінуправління Наталія Шпичак. – Ви знаєте, що таке “командіровошні” – це складаються авансові звіти, і додаються квитки за 2 роки. Інше питання, що ця заборгованість не була врахована у кредиторській заборгованості. Станом на 1 грудня вона в казначействі не зареєстрована, а відповідно проплата не пройде. Чому не була зареєстрована? Ви пам’ятаєте, на початку року нам не вистачало на заробітну плату освітянській галузі 12 мільйонів гривень. Згідно із законом, якщо нема грошей на захищені статті, не маємо права закладати витрати на інші видатки”.

На сьогодні заробітна плата виплачена повністю. Тому, фінансисти адміністрації пропонують виплатити компенсацію за проїзд і винагороду учителям лише за грудень.

Голова районної ради Валентина Любомська ставить на голосування пропозицію виключити зміни про виплату під’їзду вчителів за 2015-2016 рік із змін до бюджету на 2016 рік. За 13, проти – 6, утримались – 4 не голосували – 2. Рішення відхилене.

“Але попереджаю вона виплачена не-бу-де!” – заявляє відразу після голосування начальник фінансового управління Наталія Шпичак.

Любомська оголошує наступну пропозицію, запропонованудепутатом Синьогубом, а саме – зняти 294 тисячі виплати під’їзду, але добавити 100 тисяч на грошову винагороду учителям, які під’їжджають.

Зал шумить. Депутати наполягають переголосувати першу пропозицію. Головуюча ставить її на повторне голосування. За 24. Проти 1. Рішення прийняте.

Після цього Валентина Любомська все ж таки ставить пропозицію Володимира Синьогуба– виділити додатково 100 тисяч на грошову винагороду вчителям, які під’їжджають. За 13. Рішення не прийняте.

Зауважимо, учителі, які добираються на роботу в село рейсовим автобусом затрачають від 10 до 50 гривень в день.

Олег ШАТАЙЛО

26.12.2016 17:18
Переглядів: 861
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.