Тальнівський музей історії поповнився цікавою літературою завдяки підприємцю з Тальнівщини
Тальнівський музей історії поповнився унікальними друкованими виданнями, подарованими благодійником і підприємцем Володимиром Мовчаном. Щира любов до української культури, історії та слова надихнула його зробити черговий внесок у розвиток музейної справи на Тальнівщині. Це промовисте свідчення того, як важливо підтримувати місця, де зберігається і поширюється українська духовна спадщина.
Передана література не лише має пізнавальну та культурну цінність, а й служить джерелом історичної правди, національної пам’яті й духовного збагачення. Це сучасні дослідження, публіцистика, науково-популярні праці, поезія та прозові розвідки, які розкривають маловідомі сторінки української історії та культури. Серед подарованих видань:
Богдан Чорномаз. «Український національний менталітет – остання барикада» (1 примірник) – глибокий аналітичний текст про ментальні риси українців, їхню незламність у боротьбі за самобутність.
Свято-Петропавлівський храм (11 примірників) – краєзнавче видання, присвячене архітектурній та духовній перлині краю.
Тамара Шовкова. «Запитаю в осені» (4 примірники) – поетична книга, що сповнена філософських роздумів, ліричних настроїв і тепла.
Вадим Мицик. «Родина на Майдані» (7 примірників) – свідчення громадянського пробудження і ролі українських родин у доленосних подіях сучасності.
Володимир Білінський. «Країна Моксель Московія» (1 примірник) – резонансне дослідження про справжнє походження Московії.
«Черкащина козацька» (4 примірники) – збірка про славетні сторінки козацької доби на Черкащині.
«Кримінальна справа Стуса» (9 примірників) – документальна праця про сфальсифіковане слідство і долю українського поета-дисидента.
Валентин Гордєєв, Володимир Мовчан. «Золоте дно» (12 примірників) – викривальний публіцистичний твір про реалії сучасного суспільства.
Микола Аркас. «Історія України-Русі» (1 примірник) – класичне видання, яке вперше популярно виклало історію України.
Ольга Павленко. «Асоба Апасний» (1 примірник) – соціальна сатира й іронія в сучасній прозі.
Богдан Чорномаз. «Нарис історії села Стегніківці» (1 примірник) – краєзнавча розвідка про подільське село.
Валентин Гордєєв. «Нотатки про дивні факти» (1 примірник) – нестандартний погляд на події з української та світової історії.
Михайло Іванченко. «Остарбайтерський вир» (1 примірник) – правдива історія про долю остарбайтерів.
Павло Штепа. «Українець Москвин» (4 примірники) та «Московство» (1 примірник) – націоналістичні дослідження з історико-політологічним аналізом.
Василь Семенчук. «Музичне аранжування та обробка: українські народні та авторські твори» (3 примірники) – важливе для викладачів та студентів мистецьких закладів.
В.П. Мовчан, І.А. Нерубайський, В.Й. Олійник. «Криві Коліна: долі людські» (5 примірників) – збірка спогадів і краєзнавчих нарисів про село Криві Коліна.
«Стус» (1 примірник) – біографічна книга про Василя Стуса.
Богдан Чорномаз. «Те, що знати українцям було «нє положено»» (32 примірники) – наймасовіше представлене у подарунку видання, що викриває замовчувані факти з історії.
Валентин Гордєєв. «Незвичайна поява серед українців» (24 примірники) – книга, що спонукає до переосмислення традиційних уявлень.
Загалом Тальнівський музей історії книги отримав 123 примірники книжок, кожна з яких гідна окремого дослідження й осмислення.
– Від імені працівників музею висловлюємо щиру вдячність Володимиру Петровичу за цінний подарунок, глибоку громадянську позицію та підтримку культурного фронту. Ці книги знайдуть своє місце в експозиції та фондах музею, слугуватимуть джерелом знань для школярів, студентів, вчителів, краєзнавців та всіх небайдужих до українського слова. Ваш приклад – це нагадування, що справжній патріотизм виявляється не в гучних словах, а в конкретних вчинках, – сказала наукова співробітниця музею Ольга Приходько.
Працівники музею прийняли дар з великою вдячністю та захопленням – не лише за кількість книг, а й за їх змістове наповнення. У кожному примірнику – голос сучасної або історичної України, голос тих, хто писав, боровся, думав, творив. І в кожному – зерно, яке проросте в умах і серцях читачів.
Аріана НЕСТЕРЕНКО