Тальнівських депутатів міськради влаштовує життя без води? - Вісті Черкащини

Тальнівських депутатів міськради влаштовує життя без води?

Вже не вперше у Тальному, що на Черкащині, жителі багатоповерхівок з «Масиву» залишаються без води. Минулого тижня там знову стався прорив водогону: все через старі, поржавілі труби. Люди просиділи майже добу без водопостачання, а це, зауважте, п’ятиповерхівки, де поблизу не зустрінеш надвірних туалетів та криниць, аби набрати води.
– Води у нас частіше немає, ніж вона є. Обурює те, що більшість депутатів Тальнівської міськради мешкають саме у районі «Масиву». То, виходить, їм глибоко плювати на цю ситуацію? Мають собі джипи і їздять митися десь у баню. От як жінка з двома дітьми, яка мешкає на п’ятому поверсі, має собі принести воду хоча б для елементарних потреб: зготувати дітям поснідати чи підмити малечу? Навіть коли і є вода, а це буває рідко, то на останні поверхи вона чомусь не доходить, лише крапає з крана. Навіть відро за день не націдиш, – обурюється Тетяна Мельник, мешканка однієї з багатоповерхівок.


Депутат Тальнівської міськради від «Європейської Солідарності» Микола Гурбич неодноразово на сесії та засіданнях підіймав питання про водопостачання на «Масиві». Акцентував на тому, що за кошти, які міська рада виділяє підприємству КП «Водоканал», найперше потрібно замінювати старі труби у водогонах на нові, адже це у подальшому буде величезна економія коштів, не буде проривів та надмірної втрати води, яка й так коштує недешево.
– У КП «Водоканал» кошти йдуть на заробітну плату, погашення енергоносіїв, а щоб замінити старі труби, фінансів не вистачає. Виходить замкнуте коло: насоси качають, витрачають електроенергію, а 50-70% води, в залежності, який район міста і в якому стані труби, виходить у землю, а вже решта йде до споживачів, – каже Микола Теофанович.
Також Гурбич на сесіях наголошував на тому, що для міста потрібні ще нові свердловини, щоб вирішити питання про нестачу води для тальнівців.
Олександра Поліщук, мешканка багатоповерхівки з «Масиву», мало не щодня перевіряє, чи є у крані вода, з надією, що там її з’явиться хоч крапля, але щоразу – марно. Проте платіжки за воду жінка отримує регулярно.
– Нам дуже великих незручностей приносить відсутність води. У мене двоє дітей: ні руки помити, ні їсти приготувати. Та що казати, і в туалеті немає чим змити.
Я тут живу з 1984 року, труби не міняли ні разу за цей час, то зрозуміло, що вони діряві та ржаві. Ми вже з сусідами обговорювали це питання. Але що ж ми можемо зробити? Так і мучимось, – скаржиться жінка.
Жителі міста чекають реагування на цю проблему від в. о. міського голови Василя Сідька, адже з цим питанням містяни звертались до влади неодноразово.

Катерина КІХТЕНКО

06.08.2020 09:27
Переглядів: 734
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.