Тальнівські аграрії пікетували Кабмін з вимогою не вводити квоти на імпорт мінеральних азотних добрив - Вісті Черкащини

Тальнівські аграрії пікетували Кабмін з вимогою не вводити квоти на імпорт мінеральних азотних добрив

Вчора під стінами Кабінету Міністрів України сільгоспвиробники всієї України вимагали владу не приймати запропоноване Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України рішення про введення квот на імпорт мінеральних азотних добрив.

-Введення квот на імпорт добрив загрожує монополізацією ринку олігархом Дмитром Фірташем, групі компаній OSTCHEM якого належать основні заводи із виробництва добрив. Це у свою чергу призведе до різкого стрибка цін на них і, як наслідок, великих збитків аграріїв, – ідеться у повідомленні Всеукраїнської Аграрної Ради у Facebook.

Голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун говорить, що сьогодні олігархи експортують добрива дешевше, ніж продають всередині країни. Але цього мало! Мало заробляти 50% маржі! Потрібно їм більше! А представники олігархів заявляють, що нам треба вберегти власну хімічну промисловість. Мовляв, затягніть пояси, ми піднімемо ціни, а потім будемо реконструювати заводи, які прибуткові і монополізовані однією людиною. І обидві людини, які стоять за всім цим, сьогодні навіть не в Україні і не факт, що вони колись сюди повернуться, але продовжують тягнути з нас гроші.

-Тому, я вважаю, що ми зробили перший крок, яким ми не виступаємо проти президента, а навпаки – даємо підтримку, щоб він почував і побачив нас сьогодні. Ми сюди прийшли не для того, щоб відстоювати власні інтереси, а для того, щоб побороти олігархів. Як тільки в нашій країні зникнуть олігархи, Україна стане іншою, – повідомляє на сторінці у Фейсбук, Андрій Дикун.

Серед мітингувальників були фермери, сільгоспвиробники з Тальнівщини.

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Тальнівського району Ігор Новицький, має свою думку стосовно цього питання, вчора він разом з фермерами Тальнівщини також пікетував Кабмін:

-Ці квоти сильно піднімуть вартість на добрива. Кожен аграрій заплатить на гектар більше грошей, які підуть у кармани олігархам та власникам хімзаводів. Українське добриво й так найдорожче у світі, а ціну на нього хочуть ще збільшити. Завдячуючи гарній акції, квоти відтерміновано. Це питання досліджуватимуть і вивчатимуть. Ми виграли бій, але війна ще триває! – зазначив Новицький.

Нагадаємо, 22 травня аграрії вже виходили на основні автомагістралі країни, аби заявити про свою незгоду із наміром Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запровадити квоти на імпорт добрив в Україну.

Анна ДРАГУН

29.05.2020 14:54
Переглядів: 1106
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.