Тальнівці просять вирішити питання з безпритульними собаками у місті

Кілька тижнів тому тальнівчанка Тетяна Липівська поширила в мережі Фейсбук запис про те, що вранці, коли її дитина йшла вулицею Саймовлова до школи, на неї накинулись безпритульні собаки. Налякана школярка втекла, після того дівчинка боїться ходити тією дорогою.

«Звертаюся до міського голови і хочу почути відповідь, до якого часу собаки без догляду кидатимуться на нас і наших дітей», – додає жінка у тальнівській спільноті.

Під записом безліч коментарів: «Я теж йду до школи, на мене нападають собаки, і я боюся йти далі», пише школяр Влад Вайнагій. « За мною погналися дві собаки, добре, що не розгубилась та сумкою налякала, а дитина що зробить: бідне рученятами лице закриє і присяде», – коментує Інна Кібаленко. «Біля спортшколи нарахувала 15 собак. Як буде йти дитина чи пенсіонер, хіба ж одіб’ється?», – зазначає Ірина Левицька. «Шановний голово, щось треба робити зі своїх обіцянок!» – звертається громада до Олексія Юрченка у соцмережі.

Кілька днів потому, 23 січня, Тетяна Липівська написала звернення до міського голови. Просила вирішити щось та розібратись у ситуації, яка склалась у Тальному. Проте, відповіді до сьогодні не було.

На сесії міської ради, яка відбулася 29 січня у порядку денному було 13 запитань з підпунктами. Одне з яких – про оплату праці міського голови. Проте, питання про безпритульних тварин, яке просять розглянути тальнівчани до порядку денного не внесли. Його, за ініціативи депутатів, обговорили за 10 хвилин до закінчення сесії.

-Безпритульні собаки напали на дитину, бігають зграями містом. Люди просять пояснити, яка ситуація сьогодні із мобільною ветеринарною клінікою на колесах та притулком, який мав бути облаштований у селі Здобуток. Зараз, поки робиться технічна документація на притулок, пропоную розглянути аналогічну ситуацію у інших ОТГ. Можливо, десь є притулки, куди можна помістити безпритульних собак на проживання, бо ситуація у місті критична, жителі громади у відчаї, – говорить на загал Олександр Гижко, депутат Тальнівської міської ради.

Нагадаємо, що у 2017 році за рахунок коштів фонду підтримки місцевих ініціатив, який діє при Канадському посольстві, та співфінансуванні з бюджету Тальнівської ОТГ було обладнано унікальний пересувний пункт, який дозволить цивілізованими, гуманними методами вирішувати питання стерилізації безпритульних тварин. Кілька десятків гучних заголовків та заміток у обласних ЗМІ про «супермобіль» на колесах, який обслуговуватиме не лише тальнівських чотирилапих, а й сусідніх, поширювались соцмережами. У минулому році у Тальнівській ОТГ всього стерилізували 19 собак. Більшість із них привозила найманим транспортом, мопедом, приводила власноруч до місцевої ветлікарні волонтер Анна Радченко. Там собаки залишались на післяопераційний період. Укомплектований «Кубанець» після недовгої роботи поламався. Наразі треба виділити кошти на ремонт двигуна та чекати, коли проектант закінчить виготовлення проекту (за 78 тисяч 563 гривні) на притулок для тимчасової перетримки собак у Здобутку. Потім облаштувати приміщення, зробити ремонти, придбати необхідне обладнання. На стерилізацію собак у 2019 році найближчим часом планують виділити 31 тисячу гривень.

Тальнівчани обурені, адже скільки розмов за той автобус, а проблема так і залишилась проблемою, говорять, поки влада її вирішить, то «супермобіль» згниє.

-Треба відремонтувати автобус і передати його на баланс КП «Наш Дім», згодом надавати послуги як нашій громаді, так і оточуючим. Шановні депутати , давайте вже закінчувати сесію», – запропонував Юрченко.

У відділі ЖКТ запевняють, що проектант приїжджав, проект замовили, але ще погоджували архітектуру, бо неправильно розмістили вольєри. Обіцяють, що через тиждень – два проект буде готовий.

– До нас мав приїхати проектант, правда, скільки це можна вже приїжджати і вирішувати це питання? – питають депутати.

Віталій Шуляк, депутат Тальнівської міської ради, додає: -У нас непередбачено посади ловця собак, якщо автобус буде функціонувати, немає водія. Лікаря найматимемо з ветлікарні, треба не тільки автобус ремонтувати, а й шукати працівників.

Один з депутатів запропонував громадянам брати безпритульних собак собі на утримання, як на Заході. У сесійному залі посміялися: «Кому ці собаки треба?»

-Кинули все напризволяще, думали, що собаки самі будуть приходити стерилізуватись. У місті є кілька волонтерів, які не проти зайнятись цим питанням. Я була раніше на посаді ловця собак, обіцяли одне – вийшло інше. Дали машину, водія, мала відловлювати собак, бути присутньою під час операції, доглядати після. Все це виконувала, доки водій не запив, машина поламалась, і я сиділа без роботи. Згодом виловлювала собак сама, знайома запропонувала власну іномарку, для того щоб відвозити до ветлікарні. 13 собак у минулому році виловили, стерилізували і відпустили. У цьому році я не чула, щоб хтось цим займався, – розповідає волонтер Анна Радченко.

Волонтерка звернулась у соцмережах до міського голови: «Є бажаючі допомагати у відлові собак, нададуть послуги транспортування. З ким можна обговорити і вирішити це питання, щоб не переливати з пустого в порожнє», на що відповіді не отримала.

Питання так і залишилось невирішеним, безпритульні нестерилізовані собаки бігають містом, морозами гріються перед вхідними дверима у «АТБ», ховаються у під’їздах. Невідремонтований «суперавтомобіль» псується по тихеньку, а весною таких собак побільшає, адже наплодяться нові, і влітку зграї стануть більшими.

Для довідки: у 2006 році Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє жорстоке поводження з тваринами й передбачає гуманні способи регулювання їхньої кількості – так само, як це відбувається у країнах Євросоюзу.

Анна ДРАГУН

04.02.2019 17:01
Переглядів: 1697
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.