Створює мистецтво з шоколаду: історія жительки Донеччини, яка під час війни переїхала на Тальнівщину
Жителька Донеччини Олена Караченцева – шоколатьє, виготовленням шоколадних виробів жінка займається уже кілька років. З початком повномасштабного вторгнення вона із дітьми виїхала до Львова, а згодом знайшла собі будиночок у селі Зеленьків на Тальнівщині. Село, де вони раніше мешкали, повністю зруйнували, їх будинок теж постраждав. Повертатися сім’ї тепер нікуди, тож своє життя вони будують спочатку на Черкащині.
Майстриня розповідає, що при виїзді у неї та двох дітей із собою була одна валіза, в яку вона помістила лише дитячі речі та свої професійні прилади.
– Перед початком повномасштабного вторгнення я саме гарно вклалася в обладнання для виготовлення шоколаду. Вивезти вдалося лише відсотків 30 від того, що в мене було, але й за те вдячна. А от місця для мого одягу не залишилось, тож всі мої речі були на мені, – пригадує жінка.
Як тільки переїхали на Тальнівщину – займатися виготовленням шоколаду жінка не могла. Каже, переслідував страх, що це наразі нікому не потрібно. Однак з часом страхи розвіялись, жінка пригощала своїми виробами жителів села, в якому вони оселилися, згодом «сарафанне радіо» спрацювало, і до неї почали надходити замовлення.
Взагалі займатися виготовленням шоколадних виробів Олена почала кілька років тому, коли була в декретній відпустці.
– Я шукала різні варіанти. Зупинилася на шоколаді, адже тоді ще ця сфера не була такою популярною в Україні. Порівняно із кондитерами, наприклад, шоколатьє було дуже мало, і мені здалося, що це перспективно – бути саме таким майстром.
Жінка закінчила спеціальні курси та поступово розвивалася. Каже, що їй подобається працювати саме із шоколадом, адже так можна завжди здивувати покупців.
– Із нього можна виготовити будь-що, починаючи від квітів, сердечок та ангелочків до шоколадних військових атрибутів: набоїв, автоматів, гранат. Для будь-якої людини та з будь-якою фантазією можна щось вигадати, – каже Олена.
Це ж саме стосується і смаків, оскільки додати до шоколаду можна різноманітну начинку: горіхи, сухофрукти, сублімовані фрукти, карамель, насіння тощо. Та й самий шоколад за смаком різниться. Майстриня каже, що із початком повномасштабної війни працювати стало складніше, адже піднялися ціни на необхідні продукти та й асортимент став не такий широкий. Попри це, Олена Караченцева не втрачає надії та бажань розвивати свою справу. Каже, що після Перемоги залишиться на Черкащині, адже додому їй повертатись нікуди. Однак хоче переїхати в місто, оскільки в селі важко налагоджувати роботу: лише щоб відправити замовлення їй потрібно їхати в Тальне.
Для того, аби наблизити перемогу та підтримати наших військових, жінка час від часу надсилає свої вироби на благодійні аукціони.
– Найбільше мені запам’яталось, коли я надіслала Соні Сотник кілька своїх патріотичних наборів на благодійний аукціон, який називався «На Шапку». Тоді мої вироби, які я продаю за 300 грн, викупили на аукціоні за 3000 грн кожен. Ці кошти тоді передавали на тактичну медицину, – ділиться Олена.
Тая АГАВЕРДІЄВА
Читайте також: Сплата податків – це основа: міський голова назвав головні підприємства, які наповнюють бюджет Тальнівської громади