Софія Кихтенко – юна чемпіонка з Тальнівщини, яка прославляє Україну на світовій арені

17-річна Софія Кихтенко з Тальнівщини вже сьогодні вписує своє ім’я в історію українського спорту. Вона не просто спортсменка, а гордість Тальнівщини, яка впевнено представляє Україну на європейських і світових змаганнях із фітнесу.
З чого все починалося
Софія почала займатися фітнесом у віці восьми років. Її перші кроки у спорті підтримали тренерки Ірина Присяжнюк, а далі Марина Гончаренко. Нині її спортивний шлях курує досвідчений Михайло Кисляков – тренер Федерації фітнесу та бодібілдингу України (IFBB), який супроводжує її як офлайн, так і онлайн, контролюючи тренування та форму.
Навчаючись у Тальнівському економіко-математичному ліцеї, Софія встигала поєднувати заняття спортом із навчанням та брати участь у численних конкурсах, олімпіадах і проєктах. А ще знаходила час для захоплень: танців, музики та читання. «Мрію тренувати дітей і, можливо, стати тренеркою», – зізнається спортсменка.
Від Тального до Токіо
За останні два роки Кихтенко зробила справжній прорив. Її спортивні досягнення говорять самі за себе:
-2023 – 3 місце на чемпіонаті Європи з дитячого фітнесу у Словаччині
-Осінь 2024, Іспанія – золото серед юніорів та срібло серед дорослих на Кубку світу з фітнесу
-Весна, 2025 – представляючи збірну України, взяла участь у Чемпіонаті світу з фітнесу IFBB, який відбувся в Токіо, Японія.У запеклій боротьбі в категорії «Акробатичний фітнес» серед жінок та юніорів (16-20 років) Софія показала високий рівень майстерності та волі до перемоги. Її наполеглива праця та талант були гідно оцінені: серед юніорів Софія здобула бронзову медаль, а серед дорослих зайняла почесне 5 місце!
Зараз Софія готується до нових стартів. Найближча мета “Черкаси фітнес челендж”, який відбудеться 7 червня в Черкасах.
«Форма, техніка, витривалість – усе має значення. У дорослому фітнесі ці речі оцінюють суворіше. Але саме тому я не боюся викликів», – ділиться спортсменка.
Обдарована, визнана, натхненна
Спортивні успіхи Софії не залишились непоміченими. За активну участь у молодіжному житті області та видатні досягнення у спорті вона стала лауреаткою обласної премії за особливі заслуги в розбудові молодіжної політики Черкащини.
Окрім цього, вона щорічно отримує відзнаку «Обдарована дитина Тальнівської громади» – як приклад молоді, що наполегливо працює та прославляє своє місто й країну.
Що далі?
Софія продовжує тренуватись щодня. Вона вже визначилася: після завершення навчання в ліцеї планує складати НМТ і обирати подальший шлях водночас не полишаючи спортивної кар’єри. Її мрія – стати чемпіонкою світу серед дорослих, а також передавати свої знання дітям.
«Я знаю, заради чого я це роблю. Для мене спорт не просто сцена, а спосіб висловити себе, показати силу характеру і прославити Україну», – підсумовує спортсменка.
Разом із визнанням громади, Софія нещодавно отримала і матеріальну підтримку – 15 000 гривень та сувеніри від місцевого підприємця Володимира Мовчана в межах нової ініціативи «Юний чемпіон Тальнівщини».
«Це був дуже приємний і несподіваний подарунок. Це підтримує морально, розумієш, що хтось вірить у тебе і бачить твої старання. Я дуже вдячна Володимиру Петровичу», – сказала Софія.
Софія Кихтенко – доказ того, що великі перемоги починаються в маленьких містах. Тальне пишається нею, а вся Україна – аплодує.
Анна ДРАГУН



