Щеплення від ковіду у Тальнівській громаді: запаси вакцини будуть поповнювати

Вакцинація набирає обертів. На Тальнівщині щеплення проводили на базі поліклінічного відділення КНП «Тальнівська багатопрофільна лікарня» спеціальні мобільні бригади. Надалі таку вакцинацію тальнівські медики планують робити власними силами, адже пройшли спеціальні курси.

Станом на 5 квітня залишилося 60 доз вакцини. Нині чекають на перерозподіл вакцини з Черкас. Таким чином, запаси поповнюватимуться. Наразі продовжують щеплювати лікарів та людей старшого віку (85+) препаратом «AstraZeneka», розробником якої є британсько-шведська фармацевтична компанія. Люди вакцинуються за власним бажанням та після попереднього огляду лікарем. До того ж, не тільки в місті, а й по селах, як це було минулого тижня. Протягом 30-ти хвилин медичні працівники спостерігають за станом вакцинованого. Як кажуть медики, якихось особливих побічних реакцій препарат не має.

– Перехворів на COVID-19, ще й мав деякі ускладнення. Зробив щеплення, щоб захистити себе і переконати інших, що це не страшно і має ефект, – каже Юрій Свідерський, заступник міського голови. – Суттєвих побічних реакцій не мав, відчував, що організм бореться, мав невеличку слабкість.

– У березні зробила щеплення, щоб показати приклад людям, – розповідає Катерина Гресько, депутатка Тальнівської міської ради. – Кілька днів відчувалися слабкість та біль у руці. Проте це передбачувані побічні реакції. Зараз почуваюся добре. Єдине, хвилююся, щоб була вакцина цього ж виробника для повторного щеплення, бо курс вакцинації буде ефективним після двох щеплень.

– Ревакцинація має бути обов’язково. І вакцина, звичайно, буде, – впевнена Ганна Данилюк, керівник тальнівської первинки. – На жаль, люди часто відмовляються від щеплення, адже не впевнені у дії вакцини. Варто оберігати себе та інших від захворювання, дотримуючись протиепідемічних заходів постійно. Також лікарка зауважує, що третя хвиля пандемії б’є усі антирекорди. Ситуація з COVID-19 на Тальнівщині погіршується, тому лікарі просять одягати маски завжди, мити руки з милом, користуватися антисептиком і без крайньої необхідності не виходити з дому.

Ольга МОСКАЛЕНКО

06.04.2021 17:17
Переглядів: 711
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.