Руслан Короташ з Тального випікає хліб за італійською рецептурою та реалізує його під брендом «FORNO ITALIANO»

Після закінчення Уманського сільськогосподарського університету тальнівець Руслан Короташ, отримавши спеціальність технолога, поїхав за кордон. Побував у кількох країнах, та свій вибір зупинив на Італії. У цій країні у праці та навчанні пролетіло 15 років. Нині Руслану – 35. Минулого року він повернувся до України, приїхав у рідне Тальне, вирішив, що залишиться. Як зізнається, додому його завжди тягнуло. В Італії у м. Пескара (зона Абруццо), за 100 км від Риму, Руслан працював у пекарні. Там же й навчився формувати хліб вручну. Для цього знадобився місяць. Коли навідувався в Україну, бачив, що хліб тут продають переважно з добавками, розпушувачами. Тому вирішив, що пектиме натуральний хліб для українських споживачів. Звісно, за італійською рецептурою. Її привіз з-за кордону, як і обладнання. Хліб Руслан Короташ випікає виключно із високоякісного борошна. В Італії використовують борошно із твердих сортів пшениці з високими показниками клейковини, що для України – рідкість. Тому чоловік постійно експериментує з борошном українських виробників: випікає по 15-20 хлібин на пробу, намагаючись знайти найоптимальніший варіант, за якого 700-грамові хлібини будуть найближчими до італійського результату. Саме ці буханки він привозить до Тальнівського терцентру. «Старенькі кажуть, що це – хліб дитинства», – розповідає Руслан.


У Мошурові на території тамтешнього консервного заводу Руслан Короташ облаштував пекарню. У цьому його підтримали родичі, друзі та знайомі, адже організувати таку роботу – не так легко, як здається на перший погляд. Випікати хліб почав більше місяця тому. За цей час вдалося знайти свого покупця: хлібом «FORNO ITALIANO» смакують у Тальному, сусідній Звенигородці, в Черкасах та у столиці. Як зізнається Короташ, поціновувачів такого хліба у великих містах значно більше. Йому часто-густо телефонують та роблять замовлення. В середньому собівартість однієї хлібини складає 25-30 гривень. У своїй пекарні Руслан випікає 6 видів хліба: сірий, білий, житній, з насінням та горіхами. До речі, горіхи планує цього року закупляти у Тальному, адже купувати їх та інші інгредієнти оптом у Черкасах – справа невигідна. Іноді клієнти з Києва замовляють хліб з картоплею чи куркумою, насінням конопель чи з гарбузовим.


В чому особливість хліба з пекарні Короташа? Специфіка процесу наступна: хліб сходить без дріжджів, а на спеціальній «пасті Мадре» – на основі яблучного чи виноградного соку, яку додають до замісу. «Я не розумію, щоб добавляти у хліб цукор чи олію, – каже пекар. – Вони там не потрібні. Хіба що булочки пекти, тоді – так». Місить тісто міксер, а от формує хлібини Руслан виключно вручну. Цікаво, що готові буханки сходять не у формах, як ми звикли, а на льняному полотні: зробив бортик із тканини – поклав хлібину. І так до кінця. Звучить нереально, та свій хліб Короташ просто на долоні переносить на навантажувач! Каже, що потрібно не впустити момент, точно знати, коли це можна зробити. Інакше хліб спуститься. Ще один вагомий нюанс – ароматна тверда скоринка на кожній буханці. До слова, на кожному із видів хліба – свій візерунок. Якщо ви візьмете таку хлібину вперше, подумаєте, що вона присохла. Та насправді це зовсім не так. Саме такою скоринка й повинна бути. Щоправда, для транспортування Руслану доводиться пакувати хліб у харчовий поліетилен, тому вона стає м’якшою. «Багато хто цієї скоринки не розуміє», – каже Короташ. – Я печу хліб щоночі, щоб на 5-ту ранку він був гарячим. Зараз літо, надворі спека, тому, аби схолонув, треба більше часу».


В середньому хліб «FORNO ITALIANO» з пекарні Руслана Короташа зберігається тиждень. Сам пекар зізнається, що навіть експеримент влаштовував, аби дізнатися про термін придатності. Каже, що навіть за 2 тижні хліб засихав, але не вкривався грибком. Звісно, якщо не покласти його у вологе приміщення. Коли він розламав буханку, всередині вона була ще м’якою.


Пекар каже, що в Італії випікають хліб виключно чоловіки, адже ця праця вважається там важкою. Жінки мають справу з кондитеркою. Чого не скажеш про українські пекарні, де працюють переважно жінки. Зараз у пекарні Короташа стажуються 2 жіночки. Чоловіків, які би всерйоз захотіли навчитися справі хлібопечення, Руслан поки не знайшов.

Ольга ОСІЯНЕНКО

26.06.2020 09:00
Переглядів: 8182
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.