Розвиток Тальнівщини – це енергія молодості та досвід старших - Вісті Черкащини

Розвиток Тальнівщини – це енергія молодості та досвід старших

Всі ми разом, та кожна людина окремо, завжди прагнемо щастя. На цьому шляху ми одне обираємо, а іншого уникаємо.
25-го жовтня в нашій громаді, як і по всій Україні, відбудуться місцеві вибори. Цього разу вони дуже відрізняються від попередніх. По-перше, повноваження органів самоврядування збільшаться. По-друге, місцеві бюджети отримають більше надходжень. Тому у жителів громади не повинно виникати сумніву: йти на вибори чи ні. Однозначно – йти!
Зараз стоїть питання зваженого вибору: хто, як та на що наступні п’ять років буде спрямовувати нові можливості місцевої влади. Це залежить від нашого рішення.
Особисто для мене, для людини, яка прожила чимало років та має великий життєвий досвід, вибір очевидний. Треба дати шанс молоді. В них я бачу наснагу творити свою успішну та процвітаючу громаду.
Скільки людей за останні роки виїхали за кордон, аби забезпечити свої родини на Батьківщині. Хіба так має бути? Хіба наші спеціалісти не потрібні нам тут, щоб будувати свої господарства та підприємства, створювати здорову конкуренцію, розвивати села? Я вважаю, що наші діти не мають пакувати валізи та їхати на заробітки. А наші онуки гідні гарної освіти тут, вдома, в рідному селі чи місті.


Без молодого покоління не буде розвитку в громаді. Вони мають відкривати власну справу, виводити її на прибуток або працювати на підприємствах чи обробляти землю. Цим має займатися молодь. Але зараз важко відкривати та розвивати своє діло, наймати людей та брати на себе відповідальність за їхній заробіток. Сьогодні в громаді немає таких умов, і це потрібно докорінно змінювати.
Мене оточує молодь, і мене дуже надихають амбіції та ідеї, які вони готові втілювати у реальність. Добре розумію, що у них є мотивація створювати комфортні умови там, де вони живуть. Ніхто не відкриє підприємство, до якого ведуть погані дороги, ніхто не займатиметься справою в селі, де немає кому робити. Давайте наведемо такий приклад: знайшовся інвестор, який вирішив побудувати теплиці. Але нікому працювати, бо в селі немає людей працездатного віку. Бо дитсадка, куди відвести дитину, немає, до опорної школи не їздить автобус по розбитих дорогах, а без власного авто до сусіднього міста, за покупками чи в справах, не доїдеш. Повертаючись до визначення щастя – це добробут. Тепер уявіть керівників району, які самі знаходяться в таких умовах. Вони розуміють, аби до нас зайшов бізнес, треба створити для нього прозорі та вигідні умови. Аби було кому працювати на підприємствах, необхідно розвивати інфраструктуру, робити життя навколо комфортним та доступним.
Без молодого покоління не буде розвитку ні в селі, ні в місті. Погляньте, як сьогодні наші діти власними силами, пройшовши дев’ять кіл пекла, розпочали свою справу у Заліському, Кривих Колінах, Майданецькому, Павлівці Першій, Папужинцях, Тальному, освоїли нові професії, стали цікавитись політикою. Вони хочуть жити на своїй землі, на Батьківщині і хочуть, щоб життя за рівнем комфорту тут не відрізнялося від столиці чи закордону. Головне, вони добре розуміють, як все це створити та розвивати, а потім й покращувати. Вони прагнуть цих перетворень, мають величезне бажання змінити своє життя, життя свого краю.


Молодь має великий потенціал, адже вони – це сьогодення України. Саме зараз вони вкрай необхідні у місцевому самоврядуванні. Не має значення, яка партійність того чи іншого кандидата, адже людину характеризують, перш за все, вчинки, а не приналежність до політичної сили.
Ми маємо шанс зараз забезпечити і підтримати прихід молоді до влади. Якщо ж знову оберемо тих, хто вже був при владі, нічого не зміниться. Адже ми роками бачили корумповану роботу керівництва міста та району, яке турбувалося лише про власні кишені і надавало перевагу тільки своїм шкурним інтересам. Допустивши до влади таких політиків знову, ми розтопчемо мрії своїх дітей та онуків, тим самим, просто не залишимо шансу на зміни, до яких так прагне молодь, що тут проживає.
Тому, моя думка така: майбутнє нашої Тальнівщини – в руках молоді. Надамо їй шанс не просто мріяти, а й діяти. Не скажу, що ми, старші й досвідчені, відходимо від справ. Ні, ми готові поділитися досвідом, підказати, допомогти. Але молодь – вона попереду, в авангарді. Так було завжди. Тож йдіть вперед, а ми підстрахуємо! Сила в єднанні!

Володимир МОВЧАН

22.10.2020 08:58
Переглядів: 1326
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.