Пункти незламності, освіта і тероборона: на що виділяли бюджетні кошти на сесії Тальнівської міськради
У четвер, 26 січня, відбулася сесія Тальнівської міської ради на Черкащині. Депутати розглянули 29 питань. Деякі з них стосувалися змін до бюджету. Про них доповідала начальниця управління фінансів, економічного розвитку та інвестицій Тальнівської міськради Наталія Шпичак. За її словами, планується збільшити на 30 тисяч 597 гривень доходну частину для виплати обласних стипендій переможцям III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та 2 етапу конкурсу.
Також за рахунок субвенцій із міського бюджету хочуть виділити додаткові кошти для сфери освіти, а саме 1 млн 743 тисячі 588 грн для утримання інклюзивного центру.
– Ці кошти не були враховані при формуванні бюджету громади на 2023 рік, тому потрібно їх виділити наразі, – додала Шпичак.
Крім того, планують перерозподілити кошти в межах річних призначень. Таким чином на розвиток територіальної оборони, а саме на одну із військових частин виділять 350,6 тисяч грн.
По головному розпоряднику коштів виконавчий комітет додатково планується витратити 97,8 тисяч гривень на первинну медичну допомогу населенню, що надається Тальнівським ЦПМСД: 48, 3 тис. грн. на придання ліків та 49, 5 тис. грн для харчування тяжкохворого Захара Сухомлінова на 3 місяці. На будівництво дільниці по переробці відходів рослинного походження в паливні палети спрямують 3 млн 20 тис. грн. Для оплати послуг комісії з вибору місця перетину залізничних колій та смуги відведення пішохідного тунелю по вул. Незалежності планують виділити 85 тисяч гривень. Також для забезпечення діяльності «Тальнівського палацо-паркового комплексу Шувалових» виділять 150 тис. грн..
По головному розпоряднику Відділ освіти, молоді та спорту планують додатково виділити 620, 779 тис. грн. на надання загальної середньої освіти, а саме на оплату за доставку підручників, промив батарей, придбання посуду та інші внутрішні потреби. Також 1 тисячу 341 гривню спрямують на реєстрацію двох шкільних автобусів. Для надання дошкільної освіти виділять 125, 571 тис. грн. Для облаштування пунктів незламності в Тальнівській НВК №1, Тальнівській ЗОШ №2, Кривоколінському НВК, Мошурівській ЗОШ, Кобринівському НВК виділять 100 тисяч гривень.
Крім того, на сферу соціального захисту та соціального забезпечення додатково спрямують 94, 8 тис. грн.
– Хочу зазначити, що громадський бюджет, який був передбачений у 2022 році, на жаль, через військовий стан не вдалося реалізувати. Він залишився на 2023 рік і ми будемо сподіватися, що цього року його вдасться реалізувати, – зазначила Наталія Вікторівна.
Тая АГАВЕРДІЄВА
Читайте також: На Тальнівщині проводитимуть конкурси на визначення опорних закладів серед шкіл