Пристрасті навколо Тальнівського ринку набирають обертів - Вісті Черкащини

Пристрасті навколо Тальнівського ринку набирають обертів

У п’ятницю 29 травня відбулося чергове засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Тальнівському районі. На те, що воно буде «гарячим», вказувала присутність голови районної ради Валентини Любомської та депутата обласної ради Володимира Копійченка. До речі, питання, що розглядалися на комісії, ніскільки останнього не цікавили, він очей не відривав від телефону. Дещо спізнившись, до зали засідань увійшла група підприємців, які торгують на СТ «Тальнівський ринок».
Першим питанням розглядали звернення Тальянківського агротехнічного коледжу дозволити їм готувати аудиторно студентів 2 курсу до ЗНО. Члени комісії проголосували за надання дозволу, під персональну відповідальність керівника закладу та за умови дотримання протиепідемічних вимог. У відповідь на звернення відділу освіти Тальнівської райдержадміністрації, дозволили також відновити роботу інклюзивно-ресурсного центру, що розпочнеться з підготовки закладу та персоналу до роботи в умовах адаптивного карантину.


А далі перейшли до наболілого. Виявляється, у нашому місті, незважаючи на вимоги постанов Кабміну та Головного санітарного лікаря України, продовжують стихійно торгувати. Мова йде про стихійне місце торгівлі поросятами та птицею, яке не відповідає жодним нормам та вимогам. Найперше, через те, що дана територія не визначена місцем торгівлі, а виділялася для обслуговування автотранспорту (автостоянка), і знаходиться в оренді у підприємця Олега Поцілуйка. Про це повідомила начальниця управління Держпродспоживслужби у Тальнівському районі Наталія Галицька.
В. о. міського голови Василю Сідькові дана ситуація відома.


– Ми зустрічалися з підприємцями, вони пообіцяли загородити територію за тиждень. Їм було дозволено торгувати минулої неділі, а за тиждень вони мали все зробити. Домовилися, що платитимуть за місце, а гроші передамо КП «Водоканал». Потім відмовилися платити і городити. Мабуть, чекатимуть, поки ми обгородимо або визначимося з місцем для торгівлі. Тільки п’ятниця, вони готові городити, як тільки прийшов понеділок – все забувається. Так не робиться, – каже Василь Петрович.
Члени комісії прийняли рішення заборонити стихійну торгівлі у місті, а відповідальність за облаштування відповідного місця торгівлі поклали на в. о. міського голови.
На розгляд членів комісії винесли також звернення підприємців м. Умань, Звенигородського та Катеринопільського районів (всього 39 звернень) дозволити їм торгувати промисловими товарами на СТ «Тальнівський ринок». Підстав заборонити їм здійснювати торгівлю, якщо вона відповідає усім карантинним вимогам, немає. На цьому наголосив начальник головного управління поліції у Тальнівському районі Валентин Гірник.


Проти торгівлі приїжджих підприємців виступили власники овочевих палаток з «Тальнівського ринку». Їх підтримала Олена Бабій, голова спілки підприємців Тальнівщини. Підприємці в ході дискусії вказали на ряд суттєвих порушень у роботі ринку і попросили місцеву владу посприяти їм повернутися торгувати на свої старі місця. Тим більше, що ділянка, на якій вони розміщували свої торгові точки, ще до карантину була визначена сесією міської ради, як територія для здійснення торгівлі. Вона межує з місцем торгівлі КП «Водоканал», що обладнаний прилавками. Це дає можливість об’єднати ці дві території, зробити один вхід та створити всі належні умови для торгівлі. «Ми облаштуємо собі ринок! На тротуарі ніхто торгувати не буде!» – вигукують підприємці. Каменем зіткнення стала ветеринарна лабораторія, що знаходиться на території СТ «Тальнівський ринок». Директорка ринку Ольга Плахотнюк заявила, що послугами своєї лабораторії вона не дозволить користуватися нікому. А без лабораторії ринок не відкриють.


Послухавши обидві сторони, слово для «вердикту» бере голова районної ради Валентина Любомська і радить адміністрації ринку навести на своїй території порядок. А для цього що треба зробити? Так, написати письмові звернення (у вашому стилі, пані голово) причому цілу кіпу, до відповідних служб. Нехай розбираються. Голова райради поспішно залишає залу засідань, а підприємці домовляються із в. о. міського голови зустрітися в понеділок і вже на місці обговорити конкретні шляхи виходу із даної ситуації.

Ліна ЯЛОВСЬКА

04.06.2020 13:09
Переглядів: 1945
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.